Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Utukutu s.r.o.

Viktor Hrdina

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Utukutu od roku 2014 vyrábí dřevěné barevné hračky pro děti, které rozvíjí jejich pohyb a fantazii. V roce 2014 ji založili Viktor a Gabriela Hrdinovi kvůli svým dětem a jejich potřebám. Dodnes si celou výrobu zajišťují sami, všechno vymýšlí, zkouší, vylepšují, kontrolují, balí a posílají k zákazníkům.

Rodinná firma Utukutu vyrábí hračky, které vydrží dlouhá léta, jsou nadčasové a funkční. Myslí při tom hlavně na bezpečnost, a tak jejich produkty splňují nepřísnější evropské normy. Při vývoji hraček spolupracují manželé Hrdinovi s odborníky na zdravý pohyb dětí – rekreology, fyzioterapeuty i sportovci.

Stejně jako kvalita je pro firmu Utukutu důležitá ekologie. Své hračky vyrábí ze dřeva ze šetrně obhospodařovaných lesů, obaly výrobků jsou plně recyklovatelné, pro barvení používají pouze certifikované a ekologické oleje, barvy a laky vyhovující normě EN 71. V neposlední řadě lepidla nakupovaná od renomovaných evropských výrobců jsou rovněž certifikována pro nejmenší děti.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Práce s lidmi. To, že se mi sami můžeme rozhodnout dělat to, co nám dává smysl a přináší užitek našim zákazníkům.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Překážky? Spoustu jich je v mé vlastní hlavě. Ale obecně, mohlo by být trochu méně byrokracie. A pak, chceme podnikat férově na obě strany, směrem do firmy i k zákazníkovi. A to nás občas staví do zajímavých situací vůči cenotvorbě a konkurenci. No a dá se tu zmínit i práce s lidmi.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?
Vzorů mám spoustu. V osobních to začíná mou ženou, o té bych mohl mluvit dlouho. Dětmi, které nás učí přítomnosti. Každý u nás ve firmě, v rodině. I z mých přátel. V podnikání si beru za vzor každého, kdo je schopný balancovat udržitelné podnikání se zodpovědností k lidem a přírodě.

Důvod nominace

Nominuji svého společníka společnosti Utukutu, pro jeho odhodlání a stále dumající pozitivní energii, která celý náš tým stmeluje a posunuje vpřed. Jeho hloubavá mysl a taktnost vyřeší jakýkoliv rozpor. Jeho práce je poctivá a precizní. Vždy má přesah. Myslí na zákazníky stejně jako na své zaměstnance, kolegy, spolupracovníky. Vždy je čestný, neobchází kličkami legislativu a vždy si vybere spíš těžší cestu k cíli, ale ta cesta splňuje vše potřebné pro bezpečí klienta, respektive jejich dětí. Chová se velmi odpovědně a proaktivně ke svým obchodním partnerům. Utukutu vyrábí dřevěné hračky a pohybové pomůcky pro celé rodiny. Tyto hračky jsou nadčasové a děti je používají po dlouhá léta. Nakonec v rodině zůstanou jako krásný dřevěný doplněk nebo se dědí. Vždy je na prvním místě šetrnost k prostředí.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

společník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů