Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

Utukutu s.r.o.

Viktor Hrdina

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Utukutu od roku 2014 vyrábí dřevěné barevné hračky pro děti, které rozvíjí jejich pohyb a fantazii. V roce 2014 ji založili Viktor a Gabriela Hrdinovi kvůli svým dětem a jejich potřebám. Dodnes si celou výrobu zajišťují sami, všechno vymýšlí, zkouší, vylepšují, kontrolují, balí a posílají k zákazníkům.

Rodinná firma Utukutu vyrábí hračky, které vydrží dlouhá léta, jsou nadčasové a funkční. Myslí při tom hlavně na bezpečnost, a tak jejich produkty splňují nepřísnější evropské normy. Při vývoji hraček spolupracují manželé Hrdinovi s odborníky na zdravý pohyb dětí – rekreology, fyzioterapeuty i sportovci.

Stejně jako kvalita je pro firmu Utukutu důležitá ekologie. Své hračky vyrábí ze dřeva ze šetrně obhospodařovaných lesů, obaly výrobků jsou plně recyklovatelné, pro barvení používají pouze certifikované a ekologické oleje, barvy a laky vyhovující normě EN 71. V neposlední řadě lepidla nakupovaná od renomovaných evropských výrobců jsou rovněž certifikována pro nejmenší děti.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Práce s lidmi. To, že se mi sami můžeme rozhodnout dělat to, co nám dává smysl a přináší užitek našim zákazníkům.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Překážky? Spoustu jich je v mé vlastní hlavě. Ale obecně, mohlo by být trochu méně byrokracie. A pak, chceme podnikat férově na obě strany, směrem do firmy i k zákazníkovi. A to nás občas staví do zajímavých situací vůči cenotvorbě a konkurenci. No a dá se tu zmínit i práce s lidmi.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?
Vzorů mám spoustu. V osobních to začíná mou ženou, o té bych mohl mluvit dlouho. Dětmi, které nás učí přítomnosti. Každý u nás ve firmě, v rodině. I z mých přátel. V podnikání si beru za vzor každého, kdo je schopný balancovat udržitelné podnikání se zodpovědností k lidem a přírodě.

Důvod nominace

Nominuji svého společníka společnosti Utukutu, pro jeho odhodlání a stále dumající pozitivní energii, která celý náš tým stmeluje a posunuje vpřed. Jeho hloubavá mysl a taktnost vyřeší jakýkoliv rozpor. Jeho práce je poctivá a precizní. Vždy má přesah. Myslí na zákazníky stejně jako na své zaměstnance, kolegy, spolupracovníky. Vždy je čestný, neobchází kličkami legislativu a vždy si vybere spíš těžší cestu k cíli, ale ta cesta splňuje vše potřebné pro bezpečí klienta, respektive jejich dětí. Chová se velmi odpovědně a proaktivně ke svým obchodním partnerům. Utukutu vyrábí dřevěné hračky a pohybové pomůcky pro celé rodiny. Tyto hračky jsou nadčasové a děti je používají po dlouhá léta. Nakonec v rodině zůstanou jako krásný dřevěný doplněk nebo se dědí. Vždy je na prvním místě šetrnost k prostředí.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

společník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů