Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Fandi mámám z.s.

Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Projekt Fandi mámám funguje od roku 2016 a poskytuje materiální pomoc pro maminky samoživitelky a jejich děti. Založily ho moderátorky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová.

Cílem projektu je zajistit maminkám samoživitelkám a jejich dětem materiální pomoc – tedy věci, na které jim nezbývají finance – a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání. Zároveň Fandi mámám nabízí samoživitelkám odborné poradenství v oblastech jako je osobní rozvoj, vymáhání alimentů, pomoc při shánění práce nebo při řešení právních záležitostí. To vše vlastní silou, nebo za pomoci spřátelených organizací. V neposlední řadě pak spolek upozorňuje na problematiku samoživitelství a s tím spojenou chudobou této sociálně slabé skupiny. Maminky podporuje právě proto, že je na ně společností často nahlíženo skrz prsty. Jedním z cílů, které si zakladatelky daly, je změnit pohled společnosti na samoživitelky.

Fandíme maminkám samoživitelkám a jejich dětem!

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás přivedlo do vaší současné pozice?

Není nám lhostejná situace maminek samoživitelek, které se dostaly do svízelné situace a nemají dost prostředků na chod domácnosti, na výbavu do školy, na dětské koníčky. Proto jsme se rozhodly maminkám pomoct zajistit základní materiální věci a upozornit na problém samoživitelek – z mateřské nebo jednoho nízkého platu musí tyto ženy uživit sebe a své děti, zaplatit nájem a veškerou režii domácnosti, a to často bez alimentů nebo jen s hodně malou částkou, kterou dostávají od otců svých dětí. Protože jsme obě mámy, víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. A víme, že maminky samoživitelky dělají, co je v jejich silách, aby situaci zvládly. Jsou pro nás hrdinky, které to nevzdaly, a proto jim a jejich dětem fandíme!

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Ač v našem případě nejde o podnikání, ale charitativní projekt, který je postaven především na dobrovolnictví, musíme řešit stejné záležitosti, jako každá jiná společnost. Operativa, obchod, marketing, účetnictví atd. Ovšem cílem naší práce je pomáhat měnit životy maminek samoživitelek a jejich dětí, které se dostaly do tíživé životní situace. A to nás zároveň nejvíce těší! Také nás na našem projektu baví, že se k nám přidávají další podobně smýšlející ženy (dobrovolnice) naladěné na stejnou notu, velmi schopné, úspěšné, kterým není lhostejný osud druhých a že společně děláme smysluplnou věc prospěšnou pro celou společnost.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Právě možná to, že neziskové projekty nejsou brané jako podniky, a to i přesto, že toho často podnikají mnoho a pro dobrou věc.

Odpovídaly Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová, zakladatelky projektu

Důvod nominace

Projekt nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám na základě jejich konkrétních a časových potřeb a přání od plenek, aktovku do školy, dětské kolo až třeba po pračku. Věci se získávají vlastními silami i za pomoci dárců. Jde o nové věci nebo i z druhé ruky. Projekt poskytuje prostor pro maminky samoživitelky i lidi, kteří chtějí pomáhat. Na facebookových stránkách Fandi mámám - potřebuji/daruji se mohou maminky samoživitelky domluvit s dárci. Vše je průhledné a spolehlivé.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

O projektu jsem se dozvěděla od kolegyně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů