12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Walk free s.r.o.

Lukáš Klimpera

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Společnosti You Unlimited a Walk free, které Lukáš Klimpera založil v roce 2012 a 2016, vyrábí tzv. "komfortní" a "barefoot" obuv pod značkou Ahinsa Shoes®. Ahinsa je starý védský výraz, který lze přeložit jako „nenásilí“. Ve stejném duchu vyrábí firma své boty. Jsou koncipovány ve spolupráci s fyzioterapeuty tak, aby co nejméně limitovaly přirozený pohyb – lidská noha se v nich cítí téměř jako naboso a celé tělo může fungovat zdravě a přirozeně.

Boty Ahinsa Shoes jsou 100% veganské, tzn. neobsahují části ze zabitých zvířat. Stejně tak se společnost snaží vyrábět své produkty bez „násilí“ na lidech, tedy cílem je etická výroba bez vykořisťování a zneužívání pracovníků. Výroba společnosti Walk free probíhá kompletně v České republice a stejně tak většina materiálů pochází z ČR (ostatní výlučně ze států Evropské unie). Patří mezi ně certifikovaná high end mikro a nano vlákna, ale i přírodní materiály jako je len, konopí nebo materiály recyklované, např. z ananasu, PET lahví, či pytlů od kávy nebo dokonce i motocyklové pneumatiky Michellin.

Etická výroba Ahinsa Shoes zahrnuje lásku, úctu a respekt k lidem, přírodě a nám samotným,takovým, jací opravdu jsme. 

Nic není nemožné :)

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?

Pracoval jsem jako fyzioterapeut a neuvěřitelně mě to bavilo :) Ale když po hodinové úspěšné terapii pacient opět sklouzl do bot, které mu rozhodily celý pohybový aparát, začal jsem hledat řešení = obuv, která by nechala jeho tělo fungovat zdravě a neměnila jeho přirozené nastavení a funkci. Obrovskou inspirací bylo učení jógového Mistra Paramhans Svámího Mahéšvaránandy a fyzioterapeutky Clary Lewitové, která nás již na univerzitě učila o tomto typu obuvi.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Svoboda, kreativita a dělání něčeho, co má smysl, hodnotu a přináší radost a zdraví druhým.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Omezenost lidské mysli.

Odpovídal Lukáš Klimpera, majitel firmy Walk free

Důvod nominace

Svým nadšením, lidskostí, odborností a chutí překonávat výzvy nás inspiruje k vlastnímu zájmu o pochopení našeho těla a uvědomění si, jaký obrovský vliv má obutí na nastavení a funkci celého našeho pohybového aparátu.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů