Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

LIFE IS FASHION s.r.o.

Pavlína Dvořáková

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Pavlína Dvořáková je obdivovatelkou lokálních módních návrhářů, jejich tvorby a řemesla. S tím souvisí i kvalitní materiály, oděvy šité na míru, etická móda a udržitelnost. Proto v roce 2018 založila projekt LIFE IS FASHION, v jehož rámci pomáhá lokálním návrhářům být vidět v médiích a na veřejnosti. 

Žijeme v přebytku věcí, odpadu i oblečení. Žijeme i nakupujeme rychle, a to převážně spotřební zboží na pár použití. V rámci Life is Fashion ukazujeme, že to není ta správná cesta. Představujeme příběhy jednotlivých návrhářů lidem. Vracíme zpět úctu ke každému kusu oblečení, který si člověk koupí. A to právě díky příběhu, který s sebou nese – kdo ho vyrobil, z jakého materiálu, kde a taky kolik jsme si na něj museli ušetřit. To všechno je nám z minulosti známé, avšak touha po svobodě a dostatku věcí nás dostal tam, kam neměla.

Projekt Life is Fashion pořádá každoroční pop-up, na kterém se lidé s s návrháři osobně potkávají. Celoročně pak pracuje na edukaci veřejnosti prostřednictvím médií a na marketingové a obchodní spolupráci s návrháři.

Pavlína Dvořáková se také angažuje v různých charitativních projektech, například podporuje paralympijského sportovce Kamila Vašíčka, kterému dokonce pomohla dostat se na paralympiádu. Kamil je několikanásobný Mistr ČR v paralympijském sportu Boccia a na olympiádě v Riu v roce 2016 obsadil krásné 14. místo. Mimo to pomáhá v oblasti PR neziskové organizaci Poradna Vigvam, organizaci zajišťující pomoc rodinám, kterým zemřel někdo blízký.

Dokážeš všechno, co chceš, pokud si za tím jdeš a věříš tomu.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Práce s návrháři, pozitivní ohlasy od lidí a skvělý tým.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Je těžké mluvit o složitých tématech a přesvědčit masu lidí, aby něco změnila. S tím souvisí i nedostatek financí v oboru a na jakékoliv aktivity. Náš tým tvoří dobrovolníci, kteří to dělají z přesvědčení.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?
Asi úplně nemám konkrétní vzor. Ale rozhodně je pár lidí, kterých si vážím a pozitivně mě ovlivňují. Mezi ně patří například návrhář Roman Humlíček, člověk, který naprosto rozumí svému řemeslu, stojí za rozkvětem značky Blažek, a přesto jedná s pokorou a úctou.

Odpovídala Pavlína Dvořáková, zakladatelka firmy Life is Fashion

Důvod nominace

Pavlína je oddaná své práci, ve které využívá všech svých možností k propojení zkušených návrhářů a běžných zákazníků. Založila a vede projekt Life is Fashion, který se právě díky ní stává úspěšnou spojkou kvalitní lokální módy s širokou veřejností. Uživit se jako návrhář je v Česku hodně složité a ona to pro ně dělá jednodušší.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů