11. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2023

Hlasujte

LIFE IS FASHION s.r.o.

Pavlína Dvořáková

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Pavlína Dvořáková je obdivovatelkou lokálních módních návrhářů, jejich tvorby a řemesla. S tím souvisí i kvalitní materiály, oděvy šité na míru, etická móda a udržitelnost. Proto v roce 2018 založila projekt LIFE IS FASHION, v jehož rámci pomáhá lokálním návrhářům být vidět v médiích a na veřejnosti. 

Žijeme v přebytku věcí, odpadu i oblečení. Žijeme i nakupujeme rychle, a to převážně spotřební zboží na pár použití. V rámci Life is Fashion ukazujeme, že to není ta správná cesta. Představujeme příběhy jednotlivých návrhářů lidem. Vracíme zpět úctu ke každému kusu oblečení, který si člověk koupí. A to právě díky příběhu, který s sebou nese – kdo ho vyrobil, z jakého materiálu, kde a taky kolik jsme si na něj museli ušetřit. To všechno je nám z minulosti známé, avšak touha po svobodě a dostatku věcí nás dostal tam, kam neměla.

Projekt Life is Fashion pořádá každoroční pop-up, na kterém se lidé s s návrháři osobně potkávají. Celoročně pak pracuje na edukaci veřejnosti prostřednictvím médií a na marketingové a obchodní spolupráci s návrháři.

Pavlína Dvořáková se také angažuje v různých charitativních projektech, například podporuje paralympijského sportovce Kamila Vašíčka, kterému dokonce pomohla dostat se na paralympiádu. Kamil je několikanásobný Mistr ČR v paralympijském sportu Boccia a na olympiádě v Riu v roce 2016 obsadil krásné 14. místo. Mimo to pomáhá v oblasti PR neziskové organizaci Poradna Vigvam, organizaci zajišťující pomoc rodinám, kterým zemřel někdo blízký.

Dokážeš všechno, co chceš, pokud si za tím jdeš a věříš tomu.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Práce s návrháři, pozitivní ohlasy od lidí a skvělý tým.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Je těžké mluvit o složitých tématech a přesvědčit masu lidí, aby něco změnila. S tím souvisí i nedostatek financí v oboru a na jakékoliv aktivity. Náš tým tvoří dobrovolníci, kteří to dělají z přesvědčení.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?
Asi úplně nemám konkrétní vzor. Ale rozhodně je pár lidí, kterých si vážím a pozitivně mě ovlivňují. Mezi ně patří například návrhář Roman Humlíček, člověk, který naprosto rozumí svému řemeslu, stojí za rozkvětem značky Blažek, a přesto jedná s pokorou a úctou.

Odpovídala Pavlína Dvořáková, zakladatelka firmy Life is Fashion

Důvod nominace

Pavlína je oddaná své práci, ve které využívá všech svých možností k propojení zkušených návrhářů a běžných zákazníků. Založila a vede projekt Life is Fashion, který se právě díky ní stává úspěšnou spojkou kvalitní lokální módy s širokou veřejností. Uživit se jako návrhář je v Česku hodně složité a ona to pro ně dělá jednodušší.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů