Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

BEZNOSKA, s.r.o.

Petr Milata ml.

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Firma BEZNOSKA, s.r.o., je ryze českým rodinným podnikem, která vyrábí implantáty, nástroje a operační pomůcky určené pro potřeby ortopedie a traumatologie.

Tradice výroby nástrojů a implantátů pro kostní chirurgii v České republice sahá až do poloviny 20. století. Již v 50. letech začali metalurgové na základě požadavků ortopedů pracovat na vývoji specifických materiálů s dobrou snášenlivostí lidským organismem. Odpovídajícím podnikem pro vývoj a výrobu takových materiálů a výrobků v tu dobu byla POLDI SONP v Kladně, která se toho také ujala. Vývoj probíhal úspěšně a koncem šedesátých let se vyčlenila samostatná dílna „Chirurgie“. Zde pracoval Stanislav Beznoska, který se v roce 1991 rozhodl dílnu zprivatizovat a zúročit své dlouholeté zkušenosti. Tak v roce 1992 vznikla nynější firma BEZNOSKA, s.r.o.

Specifické výrobní zaměření firmy vyžaduje široký rozsah odborných znalostí technického a medicínského charakteru, proto úzce spolupracuje s předními odborníky z řad lékařů i metalurgů. Vzhledem k dlouhodobé spolupráci s četnými klinickými pracovišti na vývoji a díky neustálé inovaci výrobního programu a technologií se firmě podařilo zrealizovat několik významných patentů. Tato středně velká firma má zázemí v kladenském regionu, ale působí po celé ČR i v zahraničí.

Vracíme radost z pohybu.

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo nebo co Vás přivedlo k podnikání?

Rodina :-)

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Že můžeme svojí prací lidem zlepšovat kvalitu života.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Myslím, že celkem dokáži odhadnout lidi při jednání.

Odpovídal Petr Milata, ml., jedatel firmy BEZNOSKA

Důvod nominace

Beznoska s.r.o. je ryze českou rodinnou firmu, kde působí již 3. generace. Jde o inovativní firmu, která podporuje i své okolí, neziskové organizace, spolky, školy, mj. i Nadaci Kapka naděje. Společnost je držitelem několika patentů. Jeden z nejnovějších je dětská rostoucí endoprotéza.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

člen AMSP ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů