Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

StiBus s.r.o.

Petr Stibor

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Psal se rok 1927, když Václav Mašek – pradědeček Petra Stibora – usedl za volant svého prvního autobusu zn. Rugby původem z Ameriky. Petr Stibor, majitel firmy StiBus se rozhodl pokračovat v odkazu svého předka hned, jak to bylo možné.

Po letech v roce 2010, krátce po ekonomické krizi se Petr rozhodl vdechnout život a duši dosavadním myšlenkám, které ho provázely již od dětství. Plnění snu zpočátku nebylo jednoduché, zejména pro ekonomický stín k dopravě samotné. Štěstí, náhoda a podpora z rodiny umožnily první výjezd autobusu StiBus, který dne 17.9.2010 vyrazil na jihočeské cesty. Ty se staly pro StiBus jasnou doménou.

Z původního místa působení – Týna nad Vltavou – se aktivity rozšířily do Jindřichova Hradce, Českých Velenic, Trhových Svinů, Kaplice až do krajského města, Českých Budějovic. Všude zde je StiBus známý jako poskytovatel nepravidelné dopravy, jako partner pro školní subjekty a další zájmové sdružení pro cesty nejen po jižních Čechách. V roce 2013 spustil svoji první linku, která v komerčním režimu, tedy bez závazků, jezdí dodnes. Mimo jiné tak položila i základy pro další rozvoj tímto směrem. Dnes dopravce provozuje více jak 10 linek, ať již veřejných či neveřejných tzv. zaměstnaneckých.

V roce 2013 rozšířil StiBus nabídku svých služeb o nákladní dopravu. S celkovým zázemím (vlastní dispečink, servis a další logistického zázemí) a rozšířením provozu upevnila firma svou pozici na trhu dopravy. 

Dnešní StiBus znamená cca 50 vozidel a 51 zaměstnanců. I přes rozsah působení je firma stále orientovaná na místní trh – region jižních Čech, tam kde je doma. 

Žijte si svůj sen a inspirujte ostatní k práci, co je bude bavit.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k podnikání?

Splnění snu…nebylo jiné cesty.

Máte nějaké koníčky, kterým se věnujete?

Moje práce je mým koníčkem, mnohdy to stále bývá volant.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Touha a tvrdohlavost.

Odpovídal Petr Stibor, majitel firmy StiBus

Důvod nominace

Rodinná firma, kterou její majitel řídí s láskou.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů