Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Zoologická zahrada Tábor

RNDr. Evžen Korec, CSc.

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Na počátku roku 2015 žila celá Česká republika příběhem zoologické zahrady v Táboře, která byla jen krůček od svého konce. Stovkám zvířat hrozilo rozprodání nebo dokonce utracení. Zadlužené zoo se rozhodl pomoci developer Evžen Korec, který v následujících týdnech a měsících investoval miliony korun do její záchrany.

Zoologická zahrada Tábor se znovu otevřela 30. června 2015 a dnes je největší zoo v jižních Čechách. Můžete si zde prohlédnout přes 300 zvířat, přičemž více než třetina z nich patří mezi chráněné druhy u nás i ve světě. Posláním zoo je chránit a rozmnožovat ohrožené druhy zvířat, které jsou často na pokraji vyhubení.

Fosa madagaskarská

Zoo Tábor však nechce být pouze zahradou, která jen sbírá jednotlivá zvířata. Naopak chce posilovat a prohlubovat svou vzdělávací funkci pro všechny, kteří se chtějí o životě zvířat dozvědět co nejvíce. Zájemcům nabízí také možnost přispívat na chod zahrady nebo se stát patronem vybraných zvířat, a pomáhat tak chránit ohrožené druhy.

Medvědi s návštěvníky

Základní podmínkou úspěšného podnikání je originalita, tvůrčí myšlení a velmi schopní spolupracovníci. Pro skutečné manažery není práce pouhým zaměstnáním, ale především prostředkem pro vlastní realizaci.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké máte plány do budoucna?

Reintrodukce zubra evropského do české přírody.

Zbývá Vám čas na koníčky? Pokud ano, jaké provozujete?

Zaměstnání je pro mě koníčkem, velkým koníčkem je chovatelská stanice psů plemene Cane Corso – Korec Corso.

Kterou z Vašich vlastností podle Vás nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Perfekcionismus

Odpovídal Evžen Korec, ředitel ZOO Tábor

Důvod nominace

Původním záměrem bylo zakoupení papoušků do vlastního chovu........ V roce 2015 koupil zadluženou táborskou zoologickou zahradu v insolvenci a ještě v červnu téhož roku jí znovuotevřel. Tímto počinem vzal na sebe obrovskou osobní odpovědnost za životy všech zvířecích obyvatel zahrady a jejich osud převzal do svých rukou. Zvířata, která by se v dražbě neprodala, by byla utracena....... V táborském regionu, tak vytvořil úžasné místo nejen pro odpočinek, relaxaci a vzdělávání.

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

V období 21 let, bylo několik milníků, které potvrzují mé rozhodnutí o nominaci osoby RNDr. Evžena Korce, CSc.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů