Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Shopsys s.r.o.

Petr Svoboda

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Shopsys už 15 let staví přední české a slovenské e-shopy. Kromě technologického vývoje e-shopů na míru a jejich kontinuálního rozvoje pomáhá klientům v online prostředí uspět i díky marketingovým a dalším službám. Pro své zákazníky je  Shopsys  technologickým partnerem s osobním přístupem a důrazem na individuální podporu a péči.

Na zkušenostech se stavbou více než 800 e-shopů Shopsys postavil svůj inovativní produkt - předprogramovaný open source systém Shopsys Framework, který nabízí řešení pro tvorbu velkých e-shopů. Prostřednictvím Shopsys Frameworku dává Shopsys své patnáctileté know-how k dispozici e-shopům z celého světa, a to bezplatně. S tímto produktem Shopsys úspěšně expanduje do zahraničí, na podporu rozvoje dostal investice v hodnotě již 25 mil. Kč.

Shopsys pečuje nejen o své klienty, ale i o prostředí kolem - proto organizuje e-commerce konferenci ShopCamp, Barcamp Ostrava či PHP live. Mimo to vydává vlastní B2B magazín EXEC určený pro manažery ze světa e-commerce.

Hodnotami firmy jsou důvěra, spolupráce, inovace a přátelskost.

Enjoying the journey not the summits.

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k podnikání?

Vždy mě bavilo spojovat lidi nadšené pro společnou vizi a exponenciálně tak zvyšovat potenciál jednotlivců. Před patnácti lety jsem Shopsys založil jako 16letý programátor, o 2 roky později pro Shopsys pracovalo 5 mých spolužáků a dnes je to přes 80 lidí. Jakmile se začala naplňovat má prvotní vize - Shopsys jako český lídr v tvorbě složitých e-shopů - transformoval jsem ve vizi to, co mám rád - sdílení (náš open-source software) a spojování (česká a zahraniční síť partnerů a klientů).

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Víte, kdy se klišé stávají klišé a proč se vlastně stávají klišé? Protože jsou to pravdivé slova, vyřčené už hodně dávno. Člověk si to uvědomí až v momentě, kdy je prožije a nejde to pojmenovat jinak. I já tedy použiji prožité klišé. Co Tě nezabije, to Tě posílí. A já jsem hluboce přesvědčen, že překážky neexistují, existují pouze výzvy. A překonání těch nejtěžších a největších výzev nás totiž v Shopsys vždy nejvíce spojilo a posunulo dál. A víte co je na tom nejlepší? Že jsme si toho všichni plně vědomi, protože jsme si tím prošli ve firmě spolu.

Zbývá Vám čas na koníčky? Pokud ano, jaké provozujete?

Jsem vizionář a stratég a právě volný čas a koníčky zvyšují těmto darům potenciál. Proto trávím hodně času běháním po horách nebo ve svém skleníku. Dvakrát ročně se také vydávám na zhruba třítýdenní dobrodružné cesty po světě. Vstávám brzy a téměř každý den startuji krátkým jógovým cvičením, meditací, vařením snídaně a učením jazyků.

Odpovídal Petr Svoboda, majitel firmy Shopsys

Důvod nominace

Pěkný den milá poroto, ráda bych nominovala Petra, protože už ho znám spousty let a moc se mi líbí způsob jeho práce a života. Jeho brilantní vidění do budoucnosti, komunikace s klienty a hlavně jednání se zaměstnanci je fascinující. Razím heslo, že firma je odraz majitele a pokud se přijdete podívat do Shopsys, tak najdete lidi upřímné, pracovité, přímé, na cestě ke štěstí, kteří na sobě pořád pracují a chtějí posouvat ne jenom sebe, ale také firmu, protože ví, jakým směrem jít. A to je ta myšlenka! Ta vize, kterou Petr dokáže v nás všech skvěle posouvat dál aniž by Vás do něčeho tlačil. Pokud cítí možnost růstu a potenciál, dá šanci všem, kteří si to zaslouží. Jasně, že to není jenom růžové, ale vede Shopsys už 15 let a my už vidíme jen "chyby", protože my bychom to určitě udělali jinak a lépe!? Ale upřímně, kolik z nás mělo a vedlo firmu o 80 lidech? Kdo nás komunikoval se stovkami různých klientů a uzavíral miliónové zakázky? Komu se ráno chce chodit na kopec, makat na sobě a třeba poslouchat naše stížnosti, jak někdo někomu ukradl Pepsi z ledničky a jiné žabo-myší války? Který šéf po 15 letech sedí s Vámi v kanclu a pozve Vás domů na grilování? Upřímně řečeno, pro mě je Petr jeden z nejméně nápadných lidí na e-commerce scéně v České Republice. Jeho pokora, respekt ke všem, být dobrý vizionář a umět řídit svou firmu je umění, o kterém se chci učit každým dnem více a více. Takže ve finále, Vám můžu sdělit, že jsem opustila docela super flek v jiné firmě. A teď jsem rok v Shopsys. A nenastoupila za penězi, pozicí anebo firmou, ale primárně za Petrem Svobodou a jeho vizi. Proč ho tedy chci nominovat? Protože si to prostě a jednoduše zaslouží. A jen tak mezi námi - občas mě taky pěkně štve, ale víte, co je na tom super? Že mu to můžu na rovinu říct. A kdo to má? :) Šťastnou ruku při výběru výherce! Jana

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

Přátelé

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů