12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Foreigners.cz s.r.o.

Andrea Tkačuková, Vojtěch Stehno

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Foreigners.cz od roku 2009 nabízí kompletní servis zahraničním manažerům a profesionálům, kteří přijíždějí do ČR za novou pracovní výzvou (expati). Portfolio služeb zahrnuje vše, co souvisí s přestěhováním do nové země – od nalezení vhodného ubytování, přes vyřízení dokumentace a logistiky, až po společenské akce, které pomáhají lépe poznat místní kulturu a navázat nové sociální vztahy.

Firma se sídlem v Brně má dalších pět poboček po celé České republice a jednu na Slovensku. Kromě jednorázových služeb nabízí expatům průběžnou podporu po celou dobu jejich pracovního pobytu v ČR, díky nimž se jejich klienti mohou v nové zemi dřív cítit jako doma, lépe porozumět české kultuře i mentalitě a rychleji navázat nová přátelství.

Sweet home, sweeter abroad. Když se člověk ocitne v cizí zemi, zažívá širokou paletu pocitů. Smyslem naší činnosti je vytvářet a prohlubovat ty pozitivní. Pomáháme zahraničním studentům a pracovníkům mezinárodních firem naplňovat jejich potřeby. Od bezproblémového vstupu do země, přes relokační služby, dopravu či ubytování, až po seznamovací akce a večírky. Díky nám se návštěvníci naší země cítí více jako doma. Understand different. Vytváříme respekt k různorodosti. Měníme pohled cizinců na Českou republiku. Zároveň posouváme i postoj místních lidí k cizím kulturám. Náš tým sbíral zkušenosti ve všech koutech světa. Díky tomu víme, jak těžké je sžít se s lokálním obyvatelstvem a překonat kulturní rozdíly. Smyslem naší práce je zvyšovat vzájemné porozumění. Life full of possibilities. Jsme skupinou lidí, která věří, že společně dokáže nemožné. Díky vzájemné inspiraci a osobnímu rozvoji můžeme jít po cestách, po kterých ještě nikdo nikdy nešel. Kolik lidí člověk zná, tolikrát je člověkem. Společně s našimi klienty vytváříme rozsáhlou síť mezinárodních kontaktů, přátelství a zážitků. Společně posouváme svět.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

To, že jsem za vše zodpovědná sama a mohu (skoro) vše ovlivnit. Ta volnost, seberealizace, výzva. Baví mě tvořit nové projekty a někam to celé stále posouvat. A je to pro mne i nástroj, jak pomoci lidem v týmu se zlepšovat. Takže v této oblasti mě moc těší vidět jejich růst.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

V hlavě. Někdy v nějakých nových zákonech (EET, GDPR), ale s tím se dá vždy vyrovnat a brát to jako další překážku v té hře.

Zbývá Vám čas na koníčky? 

Ano, když chci. Mě práce baví, takže je to jeden z mých koníčků. Taky hraju beachvolejbal, chodíme s manželem a naší fenkou na procházky a na výlety. A dalším velkým koníčkem je seberozvoj, takže chodím na různé tréninky a semináře.

Odpovídala Andrea Tkačuková, spolumajitelka firmy Foreigners.cz

Důvod nominace

Foreigners si vážím převážně za jejich naplňování firemních vizí. Snaží se, aby se zde návštěvníci české země cítili jako doma. Dalším smyslem práce ve Foreigners je zvyšování vzájemného lidského porozumění jak mezi partnery, tak i klienty a nejen takto se snaží společně posouvat svět dopředu. Z vlastní zkušenosti je pro mě nejvýznamnějším důvodem nominace jejich osobní přístup ke všem svým zaměstnancům. Respektují individuální odlišnosti každého z nás a nejen prostřednictvím zpětné vazby a teambuildingových kurzů nám poskytují prostor pro učení a osobnostní růst.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů