12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

AK PLICKA & Partners

Robert Plicka

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Advokátní kancelář Roberta Plicky (AK-RP) poskytuje komplexní právní služby ve všech oblastech českého i unijního práva českým a zahraničním klientům ze soukromého i veřejného sektoru. Odborné zkušenosti, specializace a jazyková vybavenost početného týmu AK-RP umožňuje poskytovat široké spektrum právních služeb, a to nejenom v českém a slovenském jazyce, ale také v jazyce anglickém, německém, ruském, francouzském, arménském a mnoha dalších.

Zakladatel kanceláře, Robert Plicka, je předním českým advokátem specializujícím se mj. na trestní právo, transakční poradenství a oblast ochrany zvířat a životního prostředí. Je držitelem statutu hostujícího evropského advokáta na Slovensku. Díky portfoliu partnerů může AK-RP svým klientům nabídnout právní asistenci a poradenství v řadě států Evropy, USA, Asie i Střední a Jižní Ameriky. Advokátní kancelář pod vedením Roberta Plicky klade velký důraz na profesní etiku a na budování dlouhodobých vztahů s klienty, založených na vzájemné důvěře, loajalitě a respektu.

Právníci advokátní kanceláře AK-RP mají bohaté zkušenosti se zastupováním klientů před obecnými soudy a rozhodčími soudy v občanskoprávní, trestněprávní i správně-právní oblasti.

Nedílnou součást firemní kultury AK-RP tvoří společenská odpovědnost. V rámci svých pro bono aktivit podporuje Robert Plicka finančně i právními službami zdarma neziskové a dobročinné organizace, jako je například spolek Pes nejvěrnější přítel, Hlas zvířat, Nadační fond Pes v nouzi, Psí život, Svoboda zvířat, Compassion in World Farming, Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, Home 4 Pets, útulek pro týraná a opuštěná zvířata AniDef a další neziskové organizace.   

Robert Plicka je mj. i členem expertní komise na ochranu zvířat a v rámci své pro bono aktivity je např. hlavním spoluautorem právě projednávané novely trestního zákoníku, jejímž cílem je mj. zvýšení trestů pro pachatele trestných činů na zvířatech a kriminalizace množíren.

Pracuj tak, abys pro ostatní byl vzorem a sám ze sebe měl dobrý pocit z toho, co děláš.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k Vašemu povolání?

Do vod advokacie mě přivedlo mnoho událostí a možná i osud, takže je těžké říci, co za tím stálo, že dělám to, co dělám. Ale s jistotou mohu říct, že za tím vším, co naše Advokátní kancelář dělá pro přírodu a zvířata, stojí moje úžasná manželka, se kterou každý den bojujeme za to, aby si široká veřejnost uvědomila, že ZVÍŘATA TU NEJSOU PRO NÁS, ALE S NÁMI, proto je třeba přírodu a zvířata plně respektovat a chránit je.

Kdo je Vaším vzorem osobním nebo podnikatelským vzorem?

Žádný podnikatelský vzor nemám. Vždy jsem se snažil kancelář a náš obchodní závod vést tím směrem, aby klienti i zaměstnanci byli spokojeni a všichni s námi rádi spolupracovali. K právu a lásce k právu mě přivedl můj dědeček, který byl a vždy bude mým lidským vzorem a doufám, že je tam nahoře na nás pyšný.

Máte čas na koníčky? 

Poslední roky času na koníčky bohužel tolik není, jelikož ve „volném čase“, pokud nějaký máme, jezdíme na investigace v rámci boje proti týrání zvířat či řešíme činnosti, jak docílit změn v této oblasti. Ale pokud se již nějaký ten čas najde, tak je hlavním koníčkem sport (zejména snowboard, lyže, fotbal, nohejbal, tenis, golf atd.), veganství a cestování s manželkou a našimi psími zachráněnými mazlíčky.

Odpovídal Robert Plicka, majitel AK Plicka & Partners

Důvod nominace

Advokátní kancelář pana Plicky se každodenně zabývá zdarma případy týraných zvířat, bojují za jejich práva, novelizují zákony a jsou průkopníky a jedinou advokátní kanceláří v ČR, která bez nároku na odměnu již několik let zastupuje zdarma boj s tyrany zvířat. Díky nim věříme, že se konečně začnou dít v oblasti ochrany zvířat a přírody změny. Na mnohé se můžete podívat na jejich facebook. Rovněž pan Plicka s manželkou založili spolek na právní ochranu a boj za práva zvířat - Hlas zvířat, z.s.. Jsem hrdým zaměstnancem této advokátní kanceláře a právě i přístup kanceláře k ochraně zvířat a advokacii byl i jedním z důvodů, proč jsem se o zaměstnání ucházela.

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů