Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

DOBROVSKÝ s.r.o.

Petr Dobrovský

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Podnikatelské aktivity zahájila rodina Dobrovských na začátku 90. let. Pavel Dobrovský s knihami pracoval celý život. K jeho aktivitám se následně připojila manželka Jana, syn Petr a dcera Blanka. Po více než 15 letech společného podnikání vzniká samostatná společnost Dobrovský s.r.o. a obchodní značka KNIHY DOBROVSKÝ. Dnes má společnost KNIHY DOBROVSKÝ přes 30 prodejen a jsou plánovány či realizovány nové.

Dobrovský s.r.o. dnes patří mezi nejvýznamnější rodinné firmy v České republice. Vedle sítě knihkupectví, která čítá přes 10.000 m2 prodejní plochy, a e-shopu s roční návštěvností v milionech návštěvníků, patří do portfolia společnosti také vlastní vydavatelství. To produkuje stovky nových knih ročně rozličných žánrů od literatury faktu, sci-fi a severských detektivek, přes kuchařky, až po dětskou literaturu. V tomto roce rozšířilo nakladatelství svou produkci o sedm nových značek.

Úspěch firmy KNIHY DOBROVSKÝ pohání více než milion spokojených zákazníků ročně. Společnost podporuje řadu kulturních a společenských akcí, spolků a sdružení. V roce 2018 se také stala jedním z hlavních sponzorů festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Psal se rok 1990, když jsme na Pankráci rozbalili stolek a začali prodávat první knížky. Pamatujeme si, že za pronájem místa jsme zaplatili 50 korun. Tehdy jsme knihy skladovali všude možně. V krabicích od banánů, v paneláku, ve sklepě. Až do chvíle, než nám doma vytekla pračka. Pak přišla první prodejna v Modřanech... Od té doby uběhla pěkná řádka let. Ale ta vášeň pro dobré knížky nás ještě nepustila.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

 

Odpovídal Petr Dobrovský, majitel firmy DOBROVSKÝ

Důvod nominace

Petra Dobrovského nominuji za to, co dokázal ze sítě Knihy Dobrovský vybudovat. Za veškerou důvěru, kterou ve mě vkládá, a jeho znalosti ve svém oboru.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů