12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Unicorn

Vladimír Kovář

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. V roce 1990 ji založil Vladimír Kovář s posláním přinášet zákazníkům konkurenční výhodu a vysokou přidanou hodnotu prostřednictvím špičkových IT řešení, produktů a služeb.

Už dva roky po jejím založení se obrat firmy přehoupl přes 1 milion dolarů, a dnes, po čtvrtstoletí fungování se pohybuje přes 3 miliardy korun. V České republice je tak Unicorn renomovanou firmou, která se objevuje pravidelně v žebříčcích nejúspěšnějších podniků v regionu a je naprostou špičkou v oboru. Z pohledu Evropy je společnost vnímána jako vynikající dodavatel řešení v několika odvětvích. Zejména v energetice a bankovnictví je automaticky zařazována do výběrových řízení, kde pravidelně vyhrává. Její ambicí je být prvotřídním světovým systémovým integrátorem a dodavatelem IT řešení s vysokou přidanou hodnotou.

Do skupiny patří: Unicorn Systems – společnost poskytující komplexní řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií, Plus4U – internetová služba, která lidem a firmám nabízí chytrá on-line řešení pro komunikaci, sdílení informací a spolupráci a Unicorn College – soukromá vysoká škola, která od roku 2007 nabízí kvalitní vzdělání v oblasti informačních a komunikačních technologií, ekonomie a managementu.

Unicorn se dynamicky vyvíjí a nové produkty a služby přibývají v reakci na vývoj trhu a potřeb zákazníků. Stejně tak roste síť poboček firmy, které naleznete na řadě míst v České republice (Praha, Brno, Plzeň, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Písek, Pardubice, Chrudim, Ostrava a Liberec) i v zahraničí (Slovensko, Ukrajina, Nizozemí). V srpnu letošního roku otevřela společnost – v souladu se svou koncepcí podpory práce z menších měst – svou již 21. pobočku, a to právě v Liberci. Na robustních softwarových řešení firmy Unicorn se podílí dohromady přes 2 200 spolupracovníků, kteří jsou, díky systematickému přístupu společnosti k jejich vzdělávání, předními odborníky ve svém oboru.

Vladimír Kovář společnost Unicorn zakládal s cílem být prospěšný a dělat dobré věci. Proto také podporuje bezpočet aktivit, které z okolního světa dělají lepší místo pro život. Unicorn podporuje organizace, které vzdělávají mladé lidi a rozvíjí jejich talent: Pražská konzervatoř, Jednota pro zvelebení hudby v Čechách, Kühnův dětský sbor. Stejně tak pomáhá těm, kteří se ne vlastní vinou dostali do složité životní situace, ze které si nemohou pomoci sami. Podporuje tak například Dětský domov Pyšely či vlastní nadaci Gee-Gee.

Unicorn - Software everywhere.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

 

Odpovídal Vladimír Kovář, majitel firmy Unicorn

Důvod nominace

Vážím si Unicornu jako české firmy, která se svými projekty v oblasit IT a energetiky prosazuje také v Evropě. A cením si toho, že dává šanci mladým lidem nastartovat svoji kariéru.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů