Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

South Bohemia Star s.r.o.

Jan Lacina ml.

Ročník 2018

Představení nominované firmy

South Bohemia Star zahájila svou činnost v roce 1991. Na začátku bylo nadšení Jana Laciny st., který se svými více jak 10letými zkušenostmi v kartonovém průmyslu, založil ryze českou firmu. V roce 2017 se vedení firmy ujal jeho syn a jmenovec Jan Lacina ml. Ten společnost vyrábějící obaly z vlnité lepenky dále rozvíjí.

South Star Bohemia začínala výrobu v nádražní hale se čtyřmi zaměstnanci – spoluzakladateli. Dnes sídlí ve vlastních moderních prostorech a dává práci 24 lidem. A stále roste, díky své specializaci na malosériové zakázky a nadměrné obaly. Umí například vyrobit arch dva metry široký a sedm metrů dlouhý, což je v oboru unikátní. Zaměřuje se na nábytkářský a průmyslový sektor, vyrábí například obaly na motory, převodovky, nebo také kajaky naší sportovní reprezentace, když se přepravují do dějiště olympijských her.

70 procent výroby obstarávají stroje. Jeden zvládne vyrobit až 16 tisíc obalů za hodinu. Celkově dnes zvládá firma díky moderním technologiím vyrobit na 470 tisíc m2 obalových materiálů měsíčně. Díky flexibilitě a komplexnímu zákaznickému servisu firmu South Star Bohemia oslovují zákazníci nejen z Česka, ale také z Rakouska a Německa. Cílem společnosti je vytvářet a podporovat dlouhodobé pracovní příležitosti pro své zaměstnance a zároveň zlepšovat a modernizovat firmu tak, aby předčila očekávání našich zákazníků.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Furt se něco děje.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Přístup státu a té šílené birokracie.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Odhodlanost.

Odpovídal Jan Lacina ml., majitel firmy South Bohemia Star

Důvod nominace

Jan Lacina, dědic prosperující společnosti, po smrti svého otce společnost dále a zodpovědně vede a rozšiřuje. Mezi prvními do práce chodí a jako poslední odchází. V kanceláři není bohužel příliš viděn, spíše ho potkáte špinavého v provozu, nebo upoceného na ještěrce, vykládajíc kamion, a to i přes to, že na to má zaměstnance. Máte-li osobní problém, tváří se sice, jako by ho to nezajímalo, leč vždy pomůže. Je totiž skrytý lidumil. A je s ním prča.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů