12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

GIVT.cz s.r.o

Peter Páluš

Ročník 2018

Představení nominované firmy

GIVT je internetový portál, díky kterému mohou lidé udělat dobrý skutek při tak běžné činnosti, jakou je nakupování na internetu. 

Vy nakupujete a GIVT z vašeho nákupu zasílá vámi zvolené organizaci část peněz z vaší útraty: zvolíte svůj oblíbený sportovní klub, kulturní organizaci, charitu nebo zájmovou skupinu, a na stránkách portálu GIVT si vyberete internetový obchod, kde běžně nakupujete. Z každého vašeho nákupu pak jde předem dané procento na účet zvolené neziskové organizace.

Přes portál GIVT dnes lze podpořit 4350 neziskových organizací nákupem v některém z více než 1150 spolupracujících e-shopů (např. Mall.cz, Booking.com, Baťa a další). 

Klikni a pomáhej!

Mapa
Firma sídlí v Olomouckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Že se mi podařilo najít obor, ve kterém se skloubí business a pomoc potřebným.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Neřekl bych přímo překážky, ale asi nejtěžší a zároveň nejzajímavější je to, že v rámci svého podnikání vždy tíhnu k něčemu neprobádanému a minimálně v českém kontextu novému. S tím samozřejmě souvisí spousta klopýtnutí a zkoumání uliček, které se nakonec ukážou být slepé.

Kdo je Vaším osobním, případně podnikatelským vzorem?

V podnikání se snažím sledovat hodně inspirativních lidí, ale zároveň se na ně dívám kriticky a nemám je jako modly či vzory. Z každého si chci vzít to nejlepší, takže jedno jméno nemám. Pokud jde o osobní život, je mi velmi sympatická postava Nikoly Tesly. Nic není zkrátka tak šílené, aby to nemohlo fungovat. 

Odpovídal Peter Páluš, spoluzakladatel a ředitel firmy GIVT

Důvod nominace

Velmi si vážím lidí, jako je Peter, kteří dokáží využít své znalosti, zkušenosti i kontakty k tomu, aby vytvořili něco, co může pomáhat ostatním. Projekt GIVT takový je a velmi se mi ten nápad líbí. Na internetu nakupuje spousta lidí a pokud by to všichni dělali přes GIVT, získaly by neziskové organizace tolik potřebné finance na jejich činnost. Zároveň si velmi vážím Petra jako člověka. Jako zaměstnavatel je velmi férový a v žádné jiné firmě jsem se zatím nesetkala s tak pozitivním přístupem, s jakým Peter ke všem zaměstnancům přistupuje, jak se nás snaží vzdělávat a podporovat rozvoj našich schopností.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů