12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Ing. Kateřina Zímová

krajinná ekoložka

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Kateřina Zímová je krajinná ekoložka a nezávislá konzultantka v oblasti životního prostředí. Miluje přírodu, ale zároveň fandí novým technologiím a rozvoji lidské činnosti. Svým klientům pomáhá realizovat jejich projekty s ohledem na přírodu.

Ze záměrů a snů jejích klientů se tak postupně stávají projekty šetrné k životnímu prostředí a realizované bez komplikací s úřady a povoleními. Ať už se jedná o projekt dálnice, větrné elektrárny, těžby, nebo rodinného domu, vždy nachází řešení, jak záměr uskutečnit a vidí v něm příležitost, jak pomoci životnímu prostředí a přírodě. Největší odměnou pro ni je, když se podaří projekt realizovat a příroda zůstane nepoškozena, anebo projekt svému okolí navíc ještě pomůže.  

Krajinná ekologie je pro ni posláním. Věří proto, že příroda a člověk můžou žít v souladu. V této oblasti se věnuje nejen poradenství a projektování, ale i vzdělávací činnosti. Vede odborné exkurze, přednášky a píše blog. 

Optimismus je nejpříjemnější forma odvahy.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k Vašemu povolání?

Přírodou jsem žila od dětství, následně jsem vystudovala ekologii a přes pozici krajinné ekoložky na univerzitě a ve státní správě jsem se dopracovala ke zjištění, že moje místo je na volné noze.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Ty největší vidím ve vlastní hlavě. Ty ostatní nestojí za řeč a rozhodně je kompenzuje ta radost z úspěchu.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Mým velkým osobním vzorem je pro mne má babička, která se vždycky uměla s úsměvem postavit i těm nejtěžším překážkám.  Měla velmi přímočaré a inteligentní myšlení osvobozené od domněnek a zbytečného hodnocení celého vesmíru. Mým podnikatelským vzorem je Martin Hutař, který do České republiky zavedl ekologické zemědělství a založil firmu ProBio. Je pro mne důkazem toho, jak lze skloubit ekonomický zisk s ušlechtilou vizí a skutečnou ochranu přírody.

Odpovídala Kateřina Zímová, krajinná ekoložka

Důvod nominace

Kateřina žije svým oborem a její práce je zároveň posláním. Svým nadšení dokáže inspirovat ostatní. Má velmi pozitivní přístup a jako ekolog se snaží, aby i tento obor byl vnímán pozitivně. Ve své práci se vždy snaží najít řešení, jak propojit ochranu přírody s novými investicemi. Její inovativní přístup je často terčem kritiky, ale výsledky ukazují, že tato cesta je správná. Za její vytrvalost a neustálou snahu najít v každé situaci to nejlepší řešení si jí velmi vážím.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

přítel(kyně)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů