12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Petit Lulu s.r.o.

Lucie Hladíková

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Petit Lulu s.r.o. vznikla zcela neplánovaně, a především díky nedostatku kvalitních moderních látkových plen na trhu v čase, kdy se paní Hladíkové měl narodit její první syn Vojta (2012). A tak, i když nikdy předtím nešila, vlastnoručně pro něj vytvořila celou výbavičku.

Pár plenek poté vystavila k prodeji na Fleru, a to spíše pro zábavu než za účelem zisku. Netušila ovšem, že o pleny bude tak velký zájem. Celý její dosavadní život včetně domu se tím převrátil doslova vzhůru nohama.

Manžel paní Hladíkovou v jejích pokusech podporoval od začátku, zakrátko opustil své dosavadní zaměstnání a vrhl se do plenek naplno. Nyní je ve firmě snad vším, čím si dovedete představit. Paní Hladíkové se mezitím narodil druhý syn Hugo (2016), a to se již šití přestala zcela věnovat. Firmě se však stále věnuje naplno – jen už jinak: vymýšlením nových produktů, optimalizováním a automatizací výroby.

Dnes za firmou stojí tým 25 skvělých lidí. Výroba i expedice sídlí v bývalém objektu jablonecké Bižuterie, firma má i kamenný obchod v Rýnovicích. Téměř 70 % výroby putuje do zahraničí, zejména do Německa, Itálie, Nizozemska a dalších evropských zemí, nově i do USA. Dodávají jak přímo maminkám, tak velkoobchodům.

Každý neúspěch je příležitost k růstu.

Mapa
Firma sídlí v Libereckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké máte plány do budoucna?

Nyní s čerstvě získanou ochrannou známkou pro USA, bychom rádi navázali více obchodních vztahů na americkém trhu.

Zbývá Vám čas na koníčky?

Času není nikdy dost, ale bez odpočinku to nejde. Těší mě běh, procházka se psem, cyklistika, cestování obytným autem, čas strávený s rodinou.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Cílevědomost, dotahování věcí do konce.

Odpovídala Lucie Hladíková, majitelka firmy Petit Lulu

Důvod nominace

Nominuji Lucii, protože svým jednáním ukazuje nám ostatním maminkám, co všechno se dá zvládnout na dvou mateřských za sebou. I přesto, že nikdy neměla zkušenost v daném oboru, vybudovala firmu, která dnes dává práci druhým lidem (především dalším maminkám), vyrábí ekologické výrobky a zároveň šíří eko osvětu v oblasti látkových plen.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů