14 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!
Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.
Nominace na Český Goodwill 2026 uzavřeny.
By Terez
Tereza Šťastná
Ročník 2018
Představení nominované firmy
Tereza je nadšená tvůrkyně, milovnice barev a barevného oblečení, akvarelu a všech možných technik. A také máma dvou dítek. Vlastně tří – před šesti lety založila značku By Terez, pod kterou vytváří autorské látky.
Na výtvarno nemá žádný diplom. Techniky zkouší, sbírá, testuje nové a neustále se učí. Prostě ráda kombinuje. Ze svých látek také tvoří oblečení – trika, tílka, šaty a sukně, mikiny a legíny, které svými barvami rozzáří ulice.
Tereza se snaží žít v souladu s přírodou a okolím. Proto pracuje především s ekologickými a etickými materiály. Její oblečení šijí české švadlenky. V limitovaných edicích. V nabídce můžete nalézt i oděvy zdobené ruční kresbou a malbou, sítotiskem, digitálním tiskem a třeba i razidlem. Novinkou je prodej látky v metráži, ze které si můžete ušít, co budete chtít.

Rozzářit svět barvami, originálně hravě a eticky.
3 otázky pro nominovanou osobu
Co Vás přivedlo k podnikání?
Tvoření je něco, co mě baví, obohacuje, pomáhá zpracovat i svůj někdy chaotický pochod mysli, svoboda projevu, možnost pracovat při dětech, využívat lokální zdroje, navazovat úžasné spolupráce a kamarádství s dalšími tvůrci, hledat nové možnosti v kreativní činnosti, být soběstačná, vytvářet kvalitní oblečení s ověřeným původem. Dělat věci a práci s láskou, originalitou a být vděčná za tu krásnou a úžasnou zpětnou vazbu od zákaznic.
Kdo je Vaším vzorem?
Každý, kdo svou práci dělá dobře, kvalitně a dobrými úmysly.
Jaké máte plány do budoucna?
Být dál kvalitní a barevnou značkou a uživit tím sebe a svou rodinu. Jít dál v etické a férové módě. Pořádat workshopy, otevřené ateliéry, účastnit se prodejních akcí. Rozzářit svět barvami.
Odpovídala Tereza Šťastná, majitelka firmy ByTerez

Důvod nominace
Terez ráda nominuji už pro její zápal, s kterým vše vymýšlí a tvoří, nehledě na překážky. A hlavně proto, že ji mám ráda.
Nominační kategorie
Nominoval/a:
kamarád(ka)