Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

PAVLŮ – Complex, s.r.o.

Miloš Pavlů

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Podnikatelský nápad Miloše Pavlů se zrodil v roce 1993, když při pohledu z okna pronesl větu: „České domy vypadají jako týden po válce“. Bylo zřejmé, že se bude stavět nevídaným tempem a že by bylo dobré dělat „strojařinu pro stavaře“. Rozhodl se opustit „teplé místečko“ technického náměstka výzkumného ústavu textilních strojů a začít podnikat ve zcela jiném oboru. Spolu s dalším společníkem založili první s.r.o. zabývající se projekty výrob PVC a Al oken. Rychle se mu podařilo získat zastoupení několika předních německých výrobců, kteří vyráběli určité typy strojů integrovatelné do výrobních linek. Z těchto strojů několika výrobců pak byly sestavovány první výrobní linky PVC oken v ČR.

Vzhledem k novým výzvám založil po dohodě obou společníků Miloš Pavlů v roce 2002 jako jediný společník firmu PAVLŮ – Complex, s.r.o. V té době se již na činnost ve firmě připravovali oba synové, kteří při studiu VŠ absolvovali praxi ve firmě, u dodavatelů a při montážích strojů po celé ČR. Po ukončení studií se synové Petr a Pavel stali společníky firmy a od roku 2007 je firma PAVLŮ-Complex rodinnou firmou se třemi společníky a 12 zaměstnanci.

Již krátce po svém založení se společnost PAVLŮ – Complex stala dominantní společností na českém trhu v oblasti komplexní přípravy a realizace výrob PVC a Al oken včetně bezkonkurenčního servisu strojů. V roce 2007 získala Zlatou medaili na brněnském stavebním veletrhu IBF 2007.

Pozoruhodná je expanze firmy do zahraničí a do jiných oborů. S pouhými 12 zaměstnanci vytváří společnost projekty nových výrob oken a dodává veškerou technologii. Zaměstnanci firmy prodali a zprovoznili tisíce strojů v 17 zemích světa. Mezi poslední realizace se řadí např. kompletní částečně automatizovaná výroba 200 PVC oken za směnu včetně první výroby izolačních skel v JAR (Kapské Město), automatická linka v USA (Kalifornie) a právě nyní je na lodi kompletní výrobní linka mířící na „zelenou louku“ do Saudské Arábie.

Speciálně pro Afriku napsala a vydala firma knihu Production of uPVC windows with insulating glass, especially in Africa. O praktických zkušenostech v 6 afrických státech pak opakovaně autor knihy přednášel na akcích Ministerstva zahraničních věcí.

V rámci diverzifikace rizik se společnost uplatňuje i v dalších průmyslových oborech, a to díky obráběcím strojům na kovy, větracím zařízením a speciálním CNC ohýbacím strojům (mimo jiné byly ve firmě v Liberci prováděny ohyby na Trojský most).

Malá česká s.r.o. provádí i svůj výzkum. Společníci firmy jsou autory či spoluautory cca. 40 vynálezů. Dle vlastního patentu je např. ve firmě vyráběn speciální plazmový řezací stroj, který společnost dodala vedle Západní Evropy např. do Dubaje.

Firma je financována pouze z vlastních zdrojů, nikdy neměla a nemá nesplněné závazky. Upřednostňuje dlouhodobé obchodní partnerství před generováním krátkodobého zisku bez další perspektivy.

Pracuj tak, aby se ti nevracely reklamované stroje, ale spokojení zákazníci! 

Mapa
Firma sídlí v Libereckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Touha podnikat a obklopit se lidmi, s kterými mě to baví, odpovědnost k sobě a druhým, radost z výsledků práce celého týmu.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Vytváření hodnot, odpovědnost a svoboda. Když si spočítám, kolik milionů oken se na našich strojích ročně vyrobí a kolik se tím ušetří energie, je to „naplňující“ pocit.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Nečekejte, že si budu stěžovat. Stručně, a proto jen obecně: Největší překážky vidím v myšlení lidí.

Odpovídal Miloš Pavlů, zakladatel firmy PAVLŮ - Complex

Důvod nominace

Malá ryze čeká rodinná firma se 13 zaměstnanci, která prodává a instaluje stroje po celém světě (Evropa, Afrika, USA, SAE, Saudská Arábie), a to díky inženýrskému a inovačnímu přístupu a úsilí vedení firmy (otec + 2 synové). Zakladatel má vynikající přístup k zaměstnancům a požívá jejich úctu. Desítky patentů, stálá inovační činnost, rozšiřující se portfolio činností reagující na vývoj trhu a společnosti. Ziskové hospodaření bez jakýchkoliv úvěrů.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

tlumočník a vyučující AJ pro zaměstnance nominovaného

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů