12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Medipoint Services a.s.

Petr Malíř

Ročník 2018

Představení nominované firmy

 

MediPoint firma, v jejíž nabídce naleznete vyhrazené léčivé přípravky (tj. přípravky, které lze koupit bez receptu nebo odborné konzultace), které zmírňují bolesti, zažívací a trávicí obtíže, nachlazení, horečku nebo výrobky na ošetření ran. Patří sem různé zdravotnické prostředky, doplňky stravy, čaje či dezinfekční prostředky od renomovaných výrobců, které podporují zdraví a komfort fungování v každodenním životě, zejména na cestách.

Díky službě MediPoint jsou tyto prostředky dnes běžně k dostání na čerpacích stanicích, v drogeriích i některých supermarketech. Inspiraci přitom Petr Malíř hledal v zahraničí, kde jsou podobné služby poměrně běžné. Vzhledem k přísným regulacím tuzemského trhu zabraly přípravy projektu „minilékáren“ skoro rok. První pobočky se otevřely v roce 2015 a dnes už MediPoint naleznete na více než 800 místech po celé ČR.

Nenahrazuje odborné služby kamenných lékáren, vizí firmy je pomáhat lidem s běžnými akutními problémy na cestách mimo domov, pokud možno 24 hodin denně. Své služby plánuje Medipoint rozšiřovat na další místa v ČR i v zahraničí.

Není čas ztrácet čas.

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Pestrost každého dne, možnost dělat věci podle sebe, lidé, které potkávám a se kterými mohu spolupracovat a samozřejmě každý úspěch, kterého společně dosáhneme. Vážím si toho, že žijeme v zemi, kde sice není podnikání jednoduché, ale je tu možnost svobodné volby. Každý má tak možnost podnikat v oboru, který je mu blízký a při správné konstelaci a se správnými lidmi dosáhnout svého životního snu.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Slabá podpora státních institucí při nově vznikajících myšlenkách, slabá důvěra bank – finanční pomoc na začátku, často v nekalém konkurenčním prostředí, a asi nejvíc, když na důležitých postech ve firmách sedí lidé, kteří se nechtějí posouvat a dělat něco navíc… tempo které je, jim tak vyhovuje… nechtějí vzít zodpovědnost na sebe a udělat odvážný krok – v dnešní době zcela běžný jev… „hlavně neudělat chybu…“, na druhou stranu musím uznat, že v dnešní době nedostatku kvalitních lidí se to dá očekávat.

Kdo je Vaším vzorem osobním nebo podnikatelským?

Vzorů mám více, snažím se brát od každého kousek a tvořit si svou ideální představu vzoru. Ti, ke kterým vzhlížím a kterých si velice vážím, myslím, že to ví… Jsou to moji společníci a nejbližší kolegové. 

Odpovídal Petr Malíř, majitel firmy MediPoint

Důvod nominace

Pan Malíř je jeden z mála neskutečných podnikatelů, kteří postupují díky svým vizím a ambicím výše a výše. Hledá v nemožném možné a posunuje hranice, což dokazují i jeho výsledky. Překážky jej posílí natolik, že z daných situací se snaží vytěžit maximum pozitivního. Vážím si jej nejen pro úspěchy v dané branži, ve které podniká, ale také protože je právě ve svém postavení stále čestný člověk plný optimismu. Ve svém okolí je neskutečně oblíbený, angažuje se v mnoha věcech, vždy dokáže podat pomocnou ruku a i přesto, že sám musí řešit nelehké situace, dokáže pomoci druhému. Je to vizionář, který si plní své sny a snaží se, aby taktéž si mohli plnit své cíle i ostatní.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner, spolupracovník, nezávislý pozorovatel.., těžko danou pozici nazvat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů