Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Vlček Basses

Miroslav Vlček

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Miroslav Vlček je přední český stavitel baskytar s více než 22letou zkušeností. Pro stavbu nástrojů využívá moderní konstrukce s průběžným krkem a s tzv. tónovým blokem ve středu nástroje. Tato konstrukce zajišťuje dokonalou stabilitu nástroje, délku tónu a specifický zvukový charakter. Každý nástroj je tak díky vhodné konstrukci a kombinaci dřeva připraven na míru hráči, podle toho, jakým stylem a jaký hudební žánr hraje.

Nejčastěji jsou „vlčkovy“ basy složeny z vhodných akustických dřev z tuzemských lesů jako je třeba javor, ale najdete také modely kombinované s exotickými a vzácnými dřevinami.

Vlček Basses vyvíjí a vyrábí rovněž kompletní portfolio elektroniky pro ozvučení a ovládání svých nástrojů. Pro každý možný požadovaný tón má Vlček Basses specifické nastavení, konfiguraci a architekturu elektroniky. Díky tomu je možné získat plnou kontrolu nad výsledným zvukem nástroje. Nástroje jsou tvarované dle moderních trendů a poskytují maximální pohodlí i funkčnost profesionálním, ale i příležitostným hráčům.

Hlavním impulzem byl nedostatek kvalitních baskytar v Česku, a tak Miroslav Vlček pustil nejdříve do výroby nástroje pro svou potřebu. Později získané zkušenosti uplatnil při výrobě baskytar pro své kamarády a postupně začal vyrábět nástroje na zakázku.

Precizní zpracování nástrojů Vlček Basses si oblíbila celá řada tuzemských i zahraničních umělců:

Filip Spálený (Los Quemados, ASPM, kapela Jaroslava Uhlíře, různá jazz seskupení)
Vladimír Kliment (doprovodné kapely zpěváků a zpěvaček jako Karel Gott, M. David, H. Vondráčková, L. Machálková, M. Absolonová, různá jazz a blues seskupení)
Tomáš Koudelka (B-side band, kapela Vlasty Redla, Kamelot)
Tomáš Uhlík (Vltava, Jazz Efterrätt)
Robert Vizváry (Eugen Botos Finally, Slovenská filharmonie)
Lukáš Čunta (Čechomor)
Jan Keller, Peter Szabó, Petr Ondřej Vocílka, Roman Hasnedl

Dělat věci, ze kterých mám dobrý pocit.

Mapa
Firma sídlí v Kraji Vysočina

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Spokojenost zákazníků a pochvala za kvalitně odvedenou práci.

Jaké máte plány do budoucna?

Prosadit nástroje Vlček Basses v zahraničí.

Máte nějaké koníčky?

Největším koníčkem je rodina a neustálé vzdělávání v oboru.

Odpovídal Miroslav Vlček, majitel firmy Vlček basses

Důvod nominace

Miroslav Vlček se během 20 let výroby bassových kytar dostal na úplnou špičku ve zvukové kvalitě a zpracování svých nástrojů. Jeho kytary jsou srovnatelné s těmi nejlepšími basskytarami na světě. Svou poctivou prací se snaží prosadit u nás i v zahraničí a na jeho nástroje hrají skvělí profesionální muzikanti.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů