Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

B-care s.r.o.

Barbora Bajerová (Javůrková)

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Barbora Bajerová má za sebou pěkný kus cesty k vrcholu své kariéry, který je vzhledem k jejímu talentu, píli a cílevědomosti zřejmě velmi vysoko a není snadné si představit, kdy a kde onoho vrcholu vlastně dosáhne, protože jak se zdá, průměrnost a kompromisy u ní jdou stranou. První angažmá získala v luxusním kadeřnickém salonu na pražských Vinohradech, kde jí mimo jiné zkřížila cestu značka Wella professionals. Jiskra přeskočila, a tak se zanedlouho stala součástí profesionálního týmu vzdělávací akademie známé jako Studio Wella Praha. V tomto prostoru nabízí nejen špičkový kadeřnický servis, ale také vede odborné semináře: “Men CUT”, “SALON LIVE”, a “BLONDE by Wella”.

To ovšem zdaleka neznamená, že by měla ve svém repertoáru pouze kusy pro perfektní pánskou módu. Naopak disponuje i škálou schopností operovat v dámském světě krásných vlasů, kde uplatňuje své invence nejen v oblasti střihu, barvy a úpravy účesu pro každodenní využití, ale i prostředí fashion stylingu, tedy pro focení nebo modelingová mola. Není tedy divu, že další metou, kterou Barbora v posledních letech neváhala pokořit, byl make-up. I v této oblasti se jí začalo dařit a díky tomu dnes často vytváří vlasový styling a make-up pro nejrůznější produkce filmů ve spolupráci s umělci znělých jmen z celého světa. Nejsou jí cizí ani filmové masky a efekty, jako jsou jizvy či střelné, bodné a řezné rány. V tomto směru rychle získala respekt, o čemž svědčí i nedávná spolupráce s produkcí slavného seriálu The Walking Dead.

Také absolvovala několikaměsíční stáž v Londýnském studiu Wella, kde spolupracovala s nejslavnějšími kapacitami kadeřnického řemesla, jako jsou art director Sassoon professional Mark Hayes nebo guru stylingu dlouhých vlasů Patrik Cameron. V loňském roce otevřela své první vlasové studio v samotném srdci Prahy. V tomto studiu najdete nejen brow bar, tedy úpravu obočí, ale i kavárnu, která slouží zákazníkům kadeřnictví i široké veřejnosti. V této kavárně vám nabídne nejen výběrovou kávu, domácí limonády, ale i něco k zakousnutí. Ať už máte chuť na sladké či slané, ve Spell studiu vám tuto chuť rozhodně uspokojí.

Bářina filozofie zaměstnávání kadeřníků spočívá v tom, že si kadeřníka vybere již v učňovském středisku a učí jej vše od úplných začátků podle nejnovějších trendů a požadavků doby. Díky tomu ze školy odchází plně kvalifikovaný kadeřník, mnohdy již se stávající klientelou. 

Hlavním důvodem, proč miluji svojí práci není jen, že lidé vypadají skvěle, ale že se tak i cítí.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k Vašemu podnikání?

K podnikání mě přivedla situace, kdy jsem již nemohla přibírat více klientů, vyučila jsem si první kadeřnici a již jsem v tehdejší práci nemohla zvětšovat svůj tým. To byl den, kdy jsem si řekla, že je na čase otevřít si něco svého. Poptávka se neustále zvětšovala a mě dělalo radost vzít mladé cílevědomé slečny ze školy a předávat jim své vlastní zkušenosti, díky kterým později končí školu mnohdy s plnou klientelou.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Nedá se říct, že bych měla nějaký konkrétní vzor. Obdivuji lidi, kteří svojí značku vybudovali úplně od nuly. Takových inspirativních lidí máme konkrétně v České republice spousty a já si velice ráda čtu jejich příběhy. Jsou pro mě velkou inspirací a motivací.

Zbývá Vám čas na koníčky? 

Mnoho volného času momentálně nemám, když se ale přece jenom zadaří, tak ráda cestuji. Než jsem rozjela své vlastní podnikání, jezdili jsme tehdy ještě s přítelem do exotických zemí pouze s jedním malým baťůžkem. Nyní, již s manželem, když už nám nezbývá tolik volného času, nepohrdnu ani výletem po České republice. Nebojíme se stanovat ve volné přírodě a ten pocit bez signálu, je naprosto božský. :)

Odpovídala Barbora Bajerová, majitelka firmy B-care

Důvod nominace

Barbora je neuvěřitelná. Ve svých 27 letech si otevřela své první velké kadeřnické studio přímo v centru Prahy a dokázala se postarat o to, že již v na začátku února měli všichni její zaměstnanci až do konce května plné diáře. Navíc si bere na praxe děti z kadeřnických škol, kterým předává veškeré své zkušenosti. Věnuje nám všem spoustu energie a času a do svého podnikání dává obrovský kus srdce. Neznáme člověka, který by to dotáhl takhle daleko, v tak krátkém časovém úseku a s takovou pokorou, i přes všechny překážky, které jí při budování její kariéry potkaly. S pozdravem spokojení zaměstnanci :)

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů