Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Poličské strojírny a.s.

Petr Němec

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Poličské strojírny jsou podnik s dlouholetou tradicí, který vznikl pod názvem První vojenská muniční továrna již v roce 1920 jako přímá reakce na potřebu zvýšit obranyschopnost státu ve složitém období po 1. světové válce. V té době se výroba orientovala především na produkci ručních granátů a dělostřeleckého střeliva.

V roce 1958 se továrna stala pobočným závodem Adamovských strojíren Adamov a započala se zde strojírenská výroba. V dalších letech se postupně rozvíjela výroba pneumatických prvků a zařízení měřící a čerpací techniky kapalin. V roce 1992 se Poličské strojírny transformovaly na akciovou společnost a od roku 2015 jsou součástí českého koncernu STV INVEST, a.s.

Společnost se dnes zabývá celou řadou výrobních činností, přičemž stěžejním oborem je vývoj, výroba a servis pneumatických prvků a příslušenství určených k ovládání dveřních systémů dopravních prostředků hromadné přepravy osob (autobusů). Pneumatické výrobky od tohoto výrobce najdete ve vozech IVECO, SOR, SCANIA, SOLARIS a mnoha dalších.  Se změnou vlastníka a příchodem nového managementu došlo v posledních 3 letech k výraznému oživení aktivit, realizují se nové investice a zavádění nových/inovovaných výrobků do výrobního portfolia firmy.

Jako základní klíč k úspěchu společnost vnímá takové hodnoty, jakými jsou odpovědnost a dodržování slibů – a to jak vůči veřejnosti, zákazníkům či dodavatelům, ale i všem kolegům a zaměstnancům. Společnost systematicky buduje silný sociální program, systém benefitů, a motivační systém založený na otevřené komunikaci se zaměstnanci. V nedávné minulosti navázala firma úzkou spolupráci s řadou strojírenských škol, v jejímž rámci učňům a studentům strojírenských a technických profesí nabízí praxe a stipendia. 

...otevíráme dveře k Vašim cílům.

Mapa
Firma sídlí v Pardubickém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?

Možnost podílet se na řízení dynamicky se rozvíjející tradiční české firmy.

Zbývá Vám čas na koníčky? Pokud ano, jaké provozujete?

Rodina, děti, cestování.

Kterou z Vašich vlastností podle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Důslednost.

Odpovídal Petr Němec, statutární ředitel společnosti Poličské strojírny 

Důvod nominace

Podnik s dlouholetou tradicí léta strádal. Před 3 lety, změnou vlastníka (českého) a s příchodem nového managementu, dochází k výraznému oživení, nové investice, růst počtu pracovních míst a zavádění nových/inovovaných výrobků do výrobního portfolia firmy. Současně se buduje silný sociální program, systémy benefitů, motivační prvky a komunikace se zaměstnanci.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů