Klastr technické textilie z.s.

Libuše Fouňová

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Klastr technické textilie CLUTEX je seskupení výrobních podniků, výzkumných institucí a dalších subjektů se zaměření na výzkum, vývoj a výrobu v oblasti textilu. Specifickým rysem členských firem klastru je zájem o rozvoj především v oblasti technických textilií – tj. textilií pro ochranné a speciální oděvy, pro zdravotnictví a zlepšení péče o hendikepované občany, vybavení pro sport a volný čas, pro vybavení dopravních prostředků a další. 

Z původních sedmnácti členů v roce 2006 má nyní klastr členů 35 od mikro podniků po velké firmy na celém území republiky, které dohromady mají více než 4 tisíce zaměstnanců. Hlavními aktivitami klastru je společný výzkum jak na národní, tak i mezinárodní úrovni, propagace těchto aktivit na národních i zahraničních veletrzích, a především setkávání zástupců členských firem a předávání informací a sdílení nových poznatků. Klastr je v současné době nedílnou součástí vznikajícího seskupení evropských textilních klastrů.

Uprostřed každého problému se nachází příležitost. (Albert Einstein)

Mapa
Firma sídlí v Libereckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

o Vás přivedlo do Vaší současné funkce?

Snaha udržet tradiční průmyslový obor – textil – v České republice po změnách z přelomu století a pomoci zajistit jeho další rozvoj.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Spolupráce se stejně uvažujícími kolegy a partnery.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Nerespektování pravidel ve spolupráci a časté změny těchto pravidel z nadřízených orgánů.

Odpovídala Libuše Fouňová, jednatelka klastru CLUTEX

 

Důvod nominace

Nominuji Libuši Fouňovou, jakožto dlouholetou jednatelku Clutexu, za její oddanou práci pro všechny členy klastru a její nevyčerpatelnou energii.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů