Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

Hamlet Production a.s.

Michal Kocourek

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Divadelní a televizní producent, herec a autor, předseda představenstva Hamlet Production, a.s. a majitel Divadla Kalich je odborníky řazen mezi nejvlivnější osobnosti české kulturní scény. Patřil k nejobsazovanějším dětským hercům, má na svém kontě více než 70 divadelních či filmových rolí. Absolvoval Státní konzervatoř v Praze.

V roce 1986 založil své první divadlo a po roce 1989 si vybudoval scénu v divadle Albatros, poté inicioval vznik Divadla v Celetné a v roce 1991 otevřel Divadlo v Rytířské, kde dodnes působí jeho soubor Černé divadlo Praha, jenž odehrál více jak 10 000 představení a na jehož činnosti se podílí i autorsky. Divadlo v Rytířské též uvádí činoherní tituly malých forem. V roce 1991 spoluzaložil koncertní agenturu Interkoncerts, pod jejíž hlavičkou spoluprodukoval více než 200 koncertů světových hvězd (Tina Turner, Kiss, Roxette, Deep Purple aj.).

Čtvrtým divadlem, jež v Praze vybudoval, je Divadlo Kalich. V listopadu 2019 oslaví 20 let úspěšného fungování bez dotací. Navštívilo ho přes 2 000 000 diváků, opakovaně je vyhlašováno nejnavštěvovanějším soukromým divadlem v České republice. Na této scéně vyprodukoval 17 muzikálů, stejně jako desítky činoher nebo koncertů, na nichž spolupracuje s předními osobnostmi všech kulturních žánrů.

Posledním divadelním stánkem, který v Praze otevřel, je Divadlo Palace. Svou producentskou činností už před lety přesáhl hranice republiky, stal se respektovaným partnerem pro zahraniční producenty. Jeho představení se s velkými ohlasy hrají v jihokorejském Soulu, v japonském Tokiu, Osace (Hamlet, Jack Rozparovač), v Evropě (např. Skandinávie, německy mluvící teritoria) a často vyrážejí na mezinárodní turné po Evropě i Severní, Jižní a Latinské Americe. Založil divadelní scénu v Buenos Aires. Působí rovněž jako producent hudebních nahrávek, velkých koncertních turné, televizních formátů a dalších kulturních akcí.

Problém neexistuje, ten si vytváříme my sami. Existují jen překážky, a ty je potřeba překročit.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo je Vaším vzorem osobním nebo podnikatelským vzorem?

Všichni, kteří neuhýbají z cesty za svým snem.

Jaké máte plány do budoucna?

Zdokonalovat sebe i naše divadlo.

Kterou z Vašich vlastností podle Vás nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Možná, že nikdy nejsem stoprocentně spokojený.

Odpovídal Michal Kocourek, předseda představenstva společnosti Hamlet Production

 

Důvod nominace

Divadlo Kalich funguje úspěšně již 18 let bez dotací a grantů a dává prostor mladým umělcům, což je v tomto oboru zasloužení hodná činnost.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů