12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Ateliéry Bárta s.r.o.

Tomáš Bárta

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Tomáš Bárta, pochází z druhé generace restaurátorů. Jeho otec Petr Bárta začínal s restaurováním již v roce 1969 a původně malá firma se rozrostla. V rodinném ateliéru v Podkrkonoší pracuje v současné době devět specialistů.

Kromě restaurování dřevěného mobiliáře a nábytku se specializují také na řezbářské práce a umělecké truhlářství. Provádí také všechny druhy restaurátorských prací – chrámové práce, restaurování hodin, pozlacování, restaurování dřevěných podlah a parket, čalounické práce, polychromii a polychromovaná sochařská díla, restaurování dřevěných mechanik a jejich konstrukcí.

V oboru restaurování poskytují také odborné poradenství a konzultace. Přednáší pro Rudolfínskou akademii a pravidelně se účastní veletrhu starožitností Antique v Praze. Jsou členy Cinoa a Asociace starožitníků, kde právě pan Tomáš Bárta je viceprezidentem. Rovněž vlastní licence od ministerstva kultury pro restaurování kulturních památek.

Mapa
Firma sídlí v Královéhradeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k Vaší současné profesi?

Byl to můj táta, který mne od dětství inspiroval.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Možnost kreativity, seberealizace, neustále opakující se výzvy v oboru a určitý druh svobody.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?

Když obchodní vztah je více než finanční zisk.

Odpovídal Tomáš Bárta, jednatel společnosti Ateliéry Bárta s.r.o.

Důvod nominace

Vážím si, s jakou láskou a pokorou navrací dávno již zapomenutá díla do původního stavu, nepopírá umělcovu anebo řemeslníkovu myšlenku díla či památky. Naopak se snaží nacítít a vnímat předmět tak, aby mu vrátil ducha a zároveň mohlo dílo sloužit dalším generacím.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů