12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

VA-BIOS, s.r.o.

Barbara Kubešová

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Společnost VA-BIOS, s.r.o. je malá, soukromá a ryze česká biotechnologická společnost z Brna, zabývající se od roku 2012 moderním odvětvím aplikovaných biotechnologií. Využívá dlouholeté zkušenosti z oboru transfuziologie a lidských tkání a buněk, které za svůj bohatý pracovní život načerpala její zakladatelka, jednatelka a vědkyně MUDr. Barbara Kubešová.

I přes složité legislativní prostředí a neobyčejně náročnou ekonomiku provozu, chtěla dr. Kubešová přinést klinicky účinné, cenově dostupné a vysoce kvalitní produkty regenerativní kosmetiky derivované z krve potřebným lidem i zvířatům. S neochvějným osobním i profesním zaujetím, vyvíjela v domácím prostředí produkty, které pomáhají svým pacientům či lékařům v jejich boji v rámci hojení ran či regenerace a rejuvenace kůže. Například nedávno byla pomocí Healer gelu (destičkové faktory s plazmou) téměř minutu před „dvanáctou“ zachráněna noha nemocného pacienta s cukrovkou před amputací….

Společnost VA-BIOS, s.r.o. často klade na přední místa zájmy pacientů nad svými vlastními zájmy či potřebami. V nespočtu případů zcela zdarma zasílá své produkty potřebným lidem či zvířatům, o kterých se třeba i náhodně dozví na internetu nebo v TV reportáži.

Znovuobjevili jsme prastaré znalosti a zkušenosti našich předků a využíváme je nyní k regeneraci, podpoře hojení a pomoci lidem. „Vše se mění, nic není ztraceno“.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Překvapení, zaskočení. Nečekala jsem to.

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Mým přáním je, aby se lidé, kterým naše produkty mohou pomoci, se o nich dozvěděli. A vím, že mnoho lidí hledá nechemické, a přitom účinné produkty.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Finančně jsme podpořili vydání brožurky o první pomoci pro děti.

Poměrně velké množství zejména Healer gelu rozdáme, když vidíme, že jej někdo opravdu potřebuje, ať už nemocným lidem anebo postiženým a zuboženým zvířatům.

Odpovídala Barbara Kubešová, jednatelka a vedoucí vývojového týmu firmy VA-BIOS

Důvod nominace

Nominuji MUDr. Kubešovou z důvodu jejího neuvěřitelně altruistického, vysoce morálního a poctivého přístupu k lidem v ČR i na celém světě, které se snaží obohatit svými vynálezy na poli regenerativní medicíny, kde se svým synem vynalezla úžasnou metodu na zpracování zvířecí krve, ze kterých získala vysoce hojivý a regenerativní destičkový lyzát (transformovala dále do několika různých přípravků) a bez absolutně jakékoli vidiny možného obohacení vyvinula několik úžasných produktů na hojení ran a regeneraci, které za své prostředky vyvíjela a vyvíjí a po-domácky jen s korunovou marží prodávala dál. Její zájem byl čistě lékařský, lidský... chtěla pomáhat potřebným za co nejmenší možné poplatky za její produkty. Tuto její cestu předurčila její neochvějná snaha vypořádat se korupčním prostředím v její bývalé práci a když tyto nekalé praktiky objevila, bohužel byla ihned na hodinu propuštěna. Svým více než 25-letým odborným know how v oboru transfúzního lékařství a lidských tkání a buněk je uznávanou odbornicí, předsedkyní České společnosti pro Bioimplantologii. I přes nepřízeň osudu se nevzdala, nepodlehla ani po morální stránce a stále vyvíjí a s radostí testuje nové zdařilé produkty na bázi destičkových faktorů, které vymyslela. Neuvěřitelná žena, nepokořená osudem, skvělý český vědec a vysoce morální člověk....

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

společník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů