12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

AVETON s.r.o.

Vít Domkář

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Společnost AVETON s. r. o. poskytuje ucelené spektrum služeb a činností v oblasti akustiky a audiovizuální techniky. Své služby nabízí od roku 2013, avšak vychází z více než čtyřicetiletých zkušeností doplněných o moderní přístup mladé generace projektantů a architektů.

Díky komplexnosti služeb a férovému jednání se společnost dostala na pomyslný vrchol na trhu ve své profesi. Vývoj společnosti je velmi progresivní, o čemž svědčí jak zajímavé realizované projekty, tak rozsáhlá vědeckovýzkumná činnost. Společnost AVETON přichází s inovativními nápady, které architektům a stavebníkům otevírají nové možnosti řešení problematiky hlukové zátěže. Za všechny uveďme například vynález zvukově pohltivého skla GLASIO, celosvětově unikátního materiálu, při jehož výrobě je účinně využita recyklace odpadního skla.

Znalosti problematiky dovolují členům společnosti vykonávat i edukativní a osvětovou činnost vztahující se
k tématům působení hluku na lidský organismus a k možnostem jejich aplikací.

Realizace firmy AVETON v Rudolfinu - Sukově síni

Realizace firmy AVETON ve studiu České televize Brno

To, co nás v naší práci neustále posouvá dál, je příležitost vytvářet nové prostory.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Je skvělé, že i okrajové specializace se mohou dostat do podvědomí ostatních. Vzhledem k tomu, že se společnost snaží chovat ve své profesi progresivně, je nominace Český Goodwill známka správného směru.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Nominaci vnímáme jako důležitou pozitivní zpětnou vazbou. Podpořit jí je přirozené.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Nejčastějším projevem dobré vůle naší společnosti je bezesporu podpora oboru, ve kterém podniká. Akustika ve stavebnictví není systematicky vyučována na vysokých školách, a proto se AVETON zabývá i edukativní a publikační činností. K osvětě velmi zásadně přispívají právě výsledky její vědeckovýzkumné činnosti.

Důležitá je také podpora kulturních aktivit spojených s hudbou. Na vybraných projektech figuruje jako technologický nebo finanční podporovatel.

Odpovídal Vít Domkář, jednatel společnosti AVETON s.r.o.

Důvod nominace

Aveton je držitelem několika patentů, vztahujících se k akustickému řešení prostor. Vyzdvihla bych především prvek Glasio, což je unikátní záležitost s velkým potenciálem. Aveton je svojí velikostí relativně malé studio, nicméné jejich know-how a inovační schopnosti se mohou směle měřit i s největšími světovými kancelářemi, zaměřenými na akustiku. Pánové dobře vědí, že se bez neustálého vývoje a inovací nemohou posunout vpřed, proto těmto aktivitám věnují značné penzum času, talentu a schopnosťí. Výsledky maji ohromující.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů