12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

LearnTube, s.r.o.

Marek Valášek

Ročník 2017

Představení nominované firmy

LearnTube je portál, kde se lidé mohou zábavnou formou učit vážné i nevážné věci. Základní cenovou strategií je nabízet skvělou hodnotu za málo peněz.

LearnTube je pro všechny, kteří se rádi učí, zejména ale pro věkovou skupinu 18-35 let, pro kterou připravují většinu kurzů. Třeba letos jsme pomohli odmaturovat několika tisícům lidí. Šíře nabídky kurzů rychle roste, aby si to své našli i lidé, kteří se chtějí začít učit třeba jógu, programovat nebo přibývají zajímavé kurzy vhodné i pro seniory. Nejnověji jsme představili velmi rozsáhlý video kurz, který vám pomůže získat vysněnou práci.

LearnTube je průvodcem při studiu na střední a vysoké škole, pomáhá při vstupu do kariéry. Dále pak provází životem všechny, kteří si uvědomují, že vzdělání je konkurenční výhoda. V rámci CSR strategie nabízí portál i kurzy video zdarma, které mají za cíl např. zlepšit lidské zdraví nebo psychologickou kondici.

Bavte se učením!

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Bylo to pro nás moc milé překvapení. Celý projekt LearnTube je postaven na snaze přinášet skvělou hodnotu a pomáhat lidem, při současné snaze o „ufinancování“ celého projektu.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Velmi nás potěšilo, že naši vizi někdo sdílí. Nominace nás ujistila, že kráčíme po dobré cestě.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Celý projekt je založen na snaze pomoci lidem a nabízení skvělé hodnoty. Snažíme se připravovat osvětové kurzy zdarma, které ale svou kvalitou a rozsahem nezaostávají za těm placenými. Každý kurz na LearnTube obsahuje několik volně přístupných video lekcí, aby měl potenciální student šanci dobře poznat lektora a techniky jeho výkladu dříve, než se rozhodne k případnému nákupu. Nepoužíváme žádné nátlakové techniky e-mail marketingu a žádné tvrdé obchodní praktiky jako konkurence. Přestože trend je nabízet kratičké věci, které často nemají skutečnou výukovou hodnotu, jdeme proti němu a točíme video kurzy tak, aby opravdu naučily. 

Odpovídal Marek Valášek, zakladatel firmy LearnTube

Důvod nominace

LearnTube je nový nástroj na českém trhu pro výuku prostřednictvím videa. Zaměřuje se na potřeby studentů, většinou mladých lidí, kteří video obsah berou jako přirozenou součást svého života na sociálních sítích, v mobilních telefonech nebo počítačích a konzumují tudy informace nejraději. Když je video tak oblíbeným mediatypem pro zábavu, proč to nefunguje u učení? Na to odpověděl autorovi průzkum mezi studenty. Z něj vyplynulo, že např. že Youtube nabízí mnoho obsahu, většinou však neprofesionální a často pochybné kvality. Specializované portály vlastněné LMC (př. Jobs.cz) se zase zaměřují zejména na firemní „soft skills“, Onlinejazyky.cz na cizí řeči, kdo ale studenty naučí matematiku, nebo je připraví na maturitní slohovou práci? Školní kurzy e-learningu jsou bohužel často tvořeny s cílem splnit úkol v rámci domácí přípravy pedagoga či dotace nebo grantu a nezaměřují se na to, že výsledné dílo bude někdo dobrovolně poptávat, nekonkuruje s ničím ani v rámci dané školy natož pak na volném trhu, tomu pak odpovídá i kvalita. Learntube poskytuje kurzy, které jsou dostupné pro všechny studenty na trhu. Integrace do sociálních sítí umožňuje doporučování ostatními uživateli a hodnocení v reálném čase. To dává šanci využít opravdu nejlepší lektory, kteří se specializují se na výuku formou videa. Navíc si nechávají platit pomocí férových plateb za každý kurz, které mají za cíl udržet ceny dostupné a navíc ve skvělém poměru k výkonu. K tomu LearnTube přidává specializované kurzy kreativního psaní nebo třeba vaření a katalog se zvolna rozrůstá. Každý kurz obsahuje část přístupnou zdarma, aby si mohli zákazníci daného lektora vyzkoušet. Lektorům s know how LearnTube pomáhá video obsah tvořit, uživatelům jej zase lépe vstřebat. Cílem je maximálně kvalitní obsah, nikoli jeho nejširší spektrum. LearnTube je velmi aktivní i ve společensky odpovědném postoji vůči svým studentům. Připravuje i kurzy dostupné zcela zdarma, které svou kvalitou či rozsahem nijak nezaostávají za placenými. V jednom se například dozvíte, jak pečovat o zuby, aby vám vydržely až do smrti, a další kurz připravený psycholožkou studentům pomůže nezbláznit se z maturity a naučí je způsob, jak se soustředit na učení. Marek a jeho tým berou vzdělávání opravdu vážně, přitom jej dokáží zprostředkovat zábavnou formou a všem. Za to si zaslouží nominaci Český Goodwill .

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů