12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

REC Group s.r.o.

Bronislav Janeček

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Společnost REC Group s.r.o. (neboli Recyklační Ekologické Centrum) sídlí ve Zlínském kraji ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Firma byla založena v roce 1998 a až do 30. 6. 2012 nesla název KOVOSTEEL, s.r.o. Neustálý vývoj, spojený s rozšiřováním podnikatelských aktivit nejen v oblasti nakládání s odpady, přiměl majitele k vytvoření holdingové struktury řízení. Z tohoto důvodu se KOVOSTEEL, s.r.o. transformoval na mateřskou společnost – REC Group s.r.o. a aktivity společnosti KOVOSTEEL v oblasti nakládání s odpady pokračovaly pod novým názvem firmy KOVOSTEEL Recycling, s.r.o.

Skupinu REC Group s.r.o. nyní tvoří tyto společnosti (KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., STEELMET, s.r.o., A-GLASS Recycling s.r.o., RPG Recycling, s.r.o., GELPO s.r.o., ASSCO, s.r.o., A-ORTO s.r.o., DZO s.r.o. a KOVOZOO Staré Město), které společně zajišťují komplexní řešení služeb v oblasti nakládání s odpady, tzn. jejich svoz, odstranění, recyklaci a zpracování, dále demolice, rekultivace, ekologické poradenství, vzdělávání a další služby. Společnosti skupiny REC Group s.r.o. najdete v kraji Zlínském, Jihomoravském a v Praze.

Další aktivitou společnosti REC Group s.r.o. je ekologické vzdělání veřejnosti, a to přímo ve stopách Jana Ámose Komenského – "Škola hrou". K tomuto záměru napomáhají atrakce, které se nachází přímo v areálu REC Group – maják Šrotík, loď Naděje, letadlo L610, vláček STEELINKA, vyhlídkové lávky, jediná kovová zoo v Evropě - KOVOZOO a její Porodnice a Kongresové centrum.

S námi se v moři odpadů neztratíte!

Mapa
Firma sídlí ve Zlínském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Pocity byly radostné, že v tom, co děláme, někdo vidí smysl.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Už samotná nominace je pro nás jakési ocenění. Je to určitý druh zpětné vazby, že to, co děláme, děláme dobře a dává to někomu smysl. Nic, co u nás je, nebo co děláme, není jen o jednom člověku. Vždy je to zásluha více lidí. Těch, kteří se na daných věcech podílí a dávají do toho kus sebe. Jen potom může vzniknout to, o co se u nás snažíme.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Snažím se dělat to, co mě baví a dělat tím radost ostatním. Vždy když vidím nadšeného návštěvníka v naší KOVOZOO, zahřeje mě to u srdce a vím, že nic není zbytečné.

Snažím se, aby naši zaměstnanci byli v práci spokojení a viděli za svou prací něco hodnotného a přínosného, jak pro sebe, tak pro návštěvníky areálu. Že je to o každém z nás, každý je součástí něčeho většího.

Velmi si vážím historie a všeho, co bylo významné v dané době. Proto „zachraňuji“ před likvidací historické rarity a vystavuji je v našem areálu návštěvníkům. Je to jakási důstojná upomínka toho, co kdyby znamenali a také připomínka návštěvníkům, co bylo dřív a co je dnes.

Odpovídal Bronislav Janeček, majitel firmy REC Group

Důvod nominace

REC Group s.r.o. je specialista na recyklaci. V areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště vybudovala firma recyklační místo pro třídění a zpracování odpadu, zejména kovového. Majitel se poprvé pokusil sestavit z kovového odpadu sochu zvířete v roce 2011, nadchnul tím kolegy manažery a netrvalo dlouho, kdy se tvorba kovových soch zvířat z odpadu stala hlavní teambuildingovou firemní aktivitou. S postupným rozšířením jejich díla vznikl i nápad, vytvořit jedinečnou „Zoo“ sestavenou z těchto soch a projekt, původně určený k zábavě jednotlivců rozšířit do hlavní produktové koncepce firmy. Prostředí „kovošrotu“ obvykle nebývá hlavní turistickou atrakcí města, kde působí. Myšlenka zkombinovat procesy recyklaci odpadu s turistikou je však natolik originální, že si zasloužila rozvoj. V areálu začala vznikat díla nejen zaměstnanců ale i uměleckých kovářů, nadšených amatérů, v současnosti jich má areál více jak 250. K zapojení veřejnosti byla nedávno otevřena „porodnice“, kde se zvířata nejenom „léčí“, ale také „rodí“. Porodnice je k dispozici všem, kteří mají chuť tvořit a přispět tak svým výtvorem do expozice Areál byl navíc doplněn o prvky zábavního parku a vzdělávacího centra. Je tak schopen pojmout nejen návštěvy jednotlivců, ale i školních skupin či uspořádat menší konference. To vše v těsném sousedství recyklačního centra, které denně normálně pracuje a dodává tak inspiraci i materiál pro nové aktivity Koovozoo. Kovozoo je jediná na evropském kontinentu, unikátní forma produktu zcela zapadá do vize společnosti REC Group: „Být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty.“

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů