12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Asiana, spol. s r.o. - ALEXEJ A ŠÁRKA LITVINOVI

Ročník 2014

Představení nominované firmy

2. místo v kategorii INOVACE Českého Goodwillu 2014: Od studia orientalistiky ke korporaci ASIANA 

Když Šárka a Alexej Litvinovi v roce 1993 zakládali cestovní agenturu, dostali do vínku jméno ASIANA – od indického guru, kterého potkali na svých toulkách po Indii. Inspirací pro založení rodinné firmy byla společná vysokoškolská studia orientalistiky a indologie, později příležitost cestovat do vzdálených končin Asie.

Společnost ASIANA je ryze česká firma a působí na trhu již 21 let. Je průkopníkem v oblasti internetového prodeje a díky dvoumiliardovému obratu patří mezi přední cestovní agentury. Firmu po celou dobu řídí Šárka Litvinová se svým manželem Alexejem. K zakladatelům firmy se postupem času přidaly i jejich tři děti a pokračovatelé. 

 Šárka Litvinová vede společnost se svým manželem Alexejem

Letuska.cz, Study.cz a Viza.cz

Stěžejním projektem ASIANY je letenkový portál Letuska.cz, kde si zákazníci mohou rezervovat letenky, vybrat zájezd či ubytování, pronajmout auto, zajistit pojištění a další služby. ASIANA provozuje i weby Study.cz a Viza.cz, kde lze zprostředkovat jazykový pobyt a najít kompletní a aktuální informace o vízech do celého světa.

Lidé v ASIANĚ: na webu, v telefonu, osobně i přes mobil   

ASIANA zaměstnává na stovku lidí a je jednou z největších cestovních agentur s akreditací IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců) v České republice. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a ve Zlíně. Centrála sídlí v pražských Dejvicích na ulici Velfíkova 8. ASIANA provozuje i call centrum a své služby nabízí i díky nové aplikaci pro mobilní telefony. Působí také na Slovensku. 

Ocenění a certifikáty

ASIANA je registrována pod spisovou značkou oddíl C, vložka 22489 ze dne 16. 8. 1993 u Městského soudu v Praze.

Cestovní agentura ASIANA je od června 2006 držitelem certifikace ISO 9001:2001, což je důkazem, že kvalita nabízených cestovních služeb je pravidelně hodnocena a kontrolována podle požadavků norem ISO.

ASIANA je držitelem prestižních ocenění:

  • Nejproduktivnější rezervační terminál Amadeus v ČR (Amadeus Marketing ČSA)
  • Nejlepší IATA agentura v ČR (Travel Trade gazette)
  • International Star Quality Award (Business Initiative Directions)
  • Nejúspěšnější prodejce SkyTeam
  • Internet Effectiveness Awards (Economia OnLine)

 

ASIANA patří podle žebříčků Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe mezi 50 nejrychleji se rozvíjejících technologických společností ve střední Evropě.

Firma sídlí v Praze 6, Hl. m. Praha

Důvod nominace

„Asiana / Letuška.cz je pod vedením manželů Litvinových stabilní českou společností s vysokou morální odpovědností vůči svým zaměstnancům, klientům i partnerům. Společnost se zaměřuje na permanentní inovace ve svém oboru a snaží se jít příkladem při narovnávání tržního prostředí v ČR tím, že ze zásady nešvindluje. Jedním z důkazů kvalitního pracovního prostředí je i fakt, že jen málo kolegů, kteří do Asiany přijdou, odchází, a pokud odcházejí, děje se tak většinou z důvodu narození potomka (za dobu existence Asiany se lidem v ní narodilo už 43 dětí) a následně se vracejí.“

Nominační kategorie

Tradice
Inovace
Partner
Mecenáš

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů