12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

FERRIT s.r.o.

Petr Mohelník

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Firma Ferrit je českou společností s téměř 25 letou tradicí. Svoji činností navázala na tradici českého důlního strojírenství v Moravskoslezském kraji. Od obchodních aktivit se postupně přes servis a opravy dostala až k vlastnímu vývoji a výrobě důlních strojů a zařízení zaměřených především na dopravu materiálu a osob ve všech typech podzemních důlních děl.

Dnes firma dodává své výrobky ze severní Moravy do téměř 20 zemí světa a v segmentu závěsné důlní dopravy patří do trojice nejvýznamnějších světových výrobců této technologie. Stroje Ferrit dnes pomáhají od Polska, Turecka, Ruska, Číny a Vietnamu až po a Mexiko. Od počátku své existence se firma specializuje především na prostředí s nebezpečím výbuchu, a proto většina výrobků FERRIT je plně certifikovaná pro použití v těchto nebezpečných atmosférách. Na špici firmu drží především inovace, kdy firma každoročně uvede na trh v průměru 2 – 3 nové stroje.

Úspěšnost firmy byla vždy dána především loajálním, pracovitým a kvalifikovaným kolektivem. Díky velké míře flexibility dokáže vycházet vstříc i velmi náročným zákaznickým požadavkům, a proto jsou její služby vysoce hodnoceny zákazníky po celém světě. Ferrit to není pásová výroba v montovně velké nadnárodní firmy. Ferrit znamená každý den něco nového, zajímavého, Ferrit znamená u práce myslet, neustále na sobě pracovat, zdokonalovat se a řešit každodenně nevšední situace. Ferrit, to je místo, kde člověk není jen číslo. Ferrit je vysoká přidaná hodnota, která se v Česku vymyslí, vyvine a vyrobí a následně se prodává po celém světě.

Ferrit je více než firma……..Ferrit je mentalita.

Děláme nebezpečné bezpečným

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Překvapení, ale také potěšení z návrhu na nominaci.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Celá existence naší firmy je spjata s klíčovými lidmi v našem kolektivu, kteří s námi zůstali i v dobách těžkých, kdy se nedařilo a tak jako oni stáli tenkrát při firmě, firma dnes stojí za nimi. Pokud chceme být jako firma úspěšní, musí za námi stát schopní a motivovaní lidé. To je naše hlavní strategie do budoucna.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Pochvala, odměna nebo pomoc kolegovi nebo kolegyni s pracovním nebo osobním problémem.

Odpovídal Petr Mohelník, jednatel firmy FERRIT

Důvod nominace

Ryze ceska firma, ktera ustala vsechny ekonomicke krize a celosvetovy upadek hornictvi a presto vzdy klade na prvni misto sve zamestnance, jako nejcennejsi aktivum firmy. Vedeni firmy se nevzdava za zadnych situaci, vzdy hleda reseni a mozne cesty a tim je vzorem pro sve zamestnance. FERRIT je mentalita lidi, kteri zde pracuji.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů