Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

POPELÁŘ s.r.o.

Jan Popelář

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Jan Popelář začínal v oboru dopravy pro zdravotně postižené osoby  v roce 1983 jako řidič ve Svazu invalidů. Bylo to v době, kdy pro tělesně postižené nebyla přizpůsobena infrastruktura, bydlení ani další oblasti běžného života jako je tomu v České republice v současné době a řidiči často pomáhali svým zákazníkům překonávat bariéry jako schody apod.

V devadesátých letech vedla jeho cesta ze Svazu invalidů do příspěvkové organizace Pražská organizace vozíčkářů, kde působil zhruba dalších deset let.  V roce 1999 se rozhodl v oblasti přepravy tělesně postižených sám podnikat s cílem lépe uspokojit individuální potřeby klientů. Po získání koncesní listiny začal. Koupil starší vůz od organizace a jezdil jak pro organizaci, tak soukromě. Klientela nově založené společnosti rok od roku rostla a dnes přepravu tělesně postižených zajišťuje již dvaceti mikrobusy, které řídí vlastní dispečink.

I díky podpoře Pražské integrované dopravy a Magistrátu hl. města prahy dokázal Jan Popelář tuto službu zpřístupnit všem lidem, kteří ji potřebují. Za volantem sám strávil velkou část svého života a jako řidič odjezdil se svými klienty stovky tisíc kilometrů. Z některých klientů se za ty roky spolupráce stali přátelé. Někteří z nich již odešli, některá přátelství trvají dodnes…

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Byl jsem velmi překvapen a opravdu mě to potěšilo. Vždy jsem bral svou práci jako samozřejmou službu pro naše klienty. Je pro mě opravdu pocta, že někdo v mém okolí na to nahlíží z jiné strany a oceňuje mou práci z toho lidského hlediska.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Minimálně jako poděkování neznámému, který mě nominoval. Dnes není samozřejmostí někoho pochválit, natož tomu věnovat nějaký čas…  Opravdu mě nesmírně potěšil/a.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Snažím se individuálně odbavit i klienty, kteří si tuto službu nemohou vždy dovolit z finančních důvodů.

Odpovídal Jan Popelář, majitel firmy POPELÁŘ

Důvod nominace

Celoživotní přínos tělesně postiženým v České Republice. Začal jako zaměstnanec ve Svazu Invalidu v roce 1983. V této době nebyly žádné bezbariérové domy, či výtahy pro hendikepované spoluobčany. Tento muž odvozil a v rukách vynosil nespočet lidí, kteří svůj vděk neuměli a nemohli vyjádřit jinak něž úsměvem, či slovem díky. Prošel několik operací kýly a doktoři ,mu zakázali nosit těžké předměty, ale i přes to stále dělal vše na co mu síly stačili. Ze svazu invalidů jeho cesta vedla do příspěvkové organizace s názvem Pražská organizace vozíčkářů. Tam působil zhruba dalších deset let. Odjezdil stovky tisíc kilometrů a za volantem strávil velkou část svého života. Vzhledem k situaci a nejednoduchosti systému na podporu tělesně postižených, se v roce 1999 rozhodl v tomto oboru podnikat na vlastní pěst a po získání Koncesní listiny začal. Koupil starší vůz od organizace a jezdil stále víc, jak pro organizaci, tak soukromě. Dnes má pod sebou přes dvacet mikrobusů kteří zajišťují dopravu tělesně postižených spoluobčanů a dokázali tuto službu zpřístupnit všem lidem kteří to potřebují díky podpoře Pražské integrované dopravy. Věřím, že tento muž si zaslouží uznání za jeho celoživotní přínos a proto věřím, že nominace Český Goodwill je v tomto směru správná a věřím, že alespoň touto cestou je možné vyjádřit úctu.

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů