12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Firma Josef Pavel

Josef Pavel

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Josef Pavel je česká rodinná firma se sídlem v Hradci Králové, která se již od roku 1992 zabývá designem a ruční výrobou dřevěných hraček. Při vývoji a výrobě nových hraček přitom  klade důraz na kvalitu, bezpečnost, estetiku i ekologickou udržitelnost, zároveň však vychází z modelu generacemi prověřené tradiční české hračky. Vedle hraček firma vyrábí i dřevěné lišty, dětský nábytek nebo dřevěné reklamní předměty.

Mezi nejoblíbenější sortiment firmy patří chodící zvířátka, originální pokladničky ve tvaru zvířat, didaktické hračky a v neposlední řadě také hračky na tahání nebo zvířátka na pružině. 

Dřevěné hračky se vyrábějí již tisíciletí a zájem dětí po celém světě jen potvrzuje, že díky své jedinečnosti a originalitě mají v porovnání s plastovými hračkami stále co nabídnout. I díky tomu se firma s tradičním českým výrobkem dokázala prosadit nejen v České republice, ale i na zahraničních trzích. Její ručně vyráběné a malované hračky mohou dělat radost dětem v Německu, Austrálii, Izraeli nebo Thajsku.

Vyrábíme více než hračku. V našich hračkách je vdechnut design, myšlenka a tvoří ji účel.

Mapa
Firma sídlí v Královéhradeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Byl jsem příjemně překvapený.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Vážím si této nominace. Je to i ocenění lidí, kteří vlastníma rukama naše hračky vyrábějí. Mrzí mě, že nejsou v přímém kontaktu se zákazníky a nemohou přijímat jejich nadšení.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Finanční spoluúčast na vydání CD sboru Smíšené Jitro. Dále jsme zasílali hračky na ambasádu do Londýna a do Vídně. Trvale odměňujeme maminky za jejich odvadu si pořídit dítě.

Odpovídal Josef Pavel, majitel firmy

Důvod nominace

Můj tatínek vytvořil krásné dřevěné pokladničky ve tvaru různých zvířat. Pečlivé zpracování bukového dřeva, design každého zvířátka a v neposlední řadě i originální vysypávání pokladničky se podařilo vymyslet. Výrobou dřevěných hraček se věnuje od roku 1992 se stále stejným nadšením.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů