12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

TaKKam design shop

Kateřiny Mihalíková a Tatoušková

Ročník 2017

Představení nominované firmy

TaKKam design shop je několik měsíců fungující podnik, který se zaměřuje na udržitelný styl života – neboli udržitelnost. Tento pojem se snaží rozšířit i mimo velká města, jakými jsou například Praha nebo Brno. Chce tím širší veřejnosti ukázat, že můžeme žít stylově, moderně a vkusně aniž bychom ubližovali sobě, jiným lidem, zvířatům nebo přírodě. Každý krok správným směrem nám pomáhá udržet naši planetu pro budoucí generace.

TaKKam design shop je malý, milý obchod, ve kterém zákazníci najdou vše od stylové, originální, autorské módy přes ručně vyráběné doplňky, dále přírodní kosmetiku a domácí čisticí prostředky až po designový nábytek a doplňky do domácnosti. Hrdě podporuje české a slovenské výrobce – vždy ví, kde a za jakých podmínek nabízené zboží vzniklo. Ukazuje udržitelnost v praxi, tzn. využívá marketingové propagace na recyklovaném papíru, nabízí papírové nákupní tašky, obchod je vybaven repasovaným nebo recyklovaným nábytkem a příjemným bonusem je prodej některého sortimentu „bez obalu“.

TaKKam design shop klade obrovský důraz na to, aby se zde zákazníci cítili jako doma. Je to druhý, neméně podstatný pilíř tohoto obchodu. TaKKam totiž není jenom obchod, je to komunita dobrých lidí, kteří nakupují s rozumem a vědí, co je dobré. Ze zákazníků se velice rychle stávají přátelé a to je krásný důkaz toho, že vytvářená přátelská atmosféra opravdu funguje.

Tak Kam? Přece k nám!

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděly?

 

Velice nás to potěšilo. Je moc hezké dozvědět se, že si na vás někdo vzpomněl a dokonce si udělal chvilku, aby vás nominoval.  A nejvíc si vážíme toho, že si o nás naši zákazníci myslí, že to, co děláme, děláme dobře. Není pro nás větší odměny naší práce! Cítíme vděk a radost z lidí, které máme kolem sebe. My to říkáme pořád, že máme nejlepší zákazníky!

Proč jste se rozhodly vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Jedním slovem - osvěta!

 Vždyť toto je další možnost, jak do širšího povědomí lidí dostat slova a pojmy jako jsou:  “udržitelnost”, “slowfashion”, “upcycling”, “recyklace”, “bez obalu” aj.  Jak jsme napsali v úvodu - být stylový, trendy, originální  - to vše jde hodně dobře, hodně snadno a zároveň bez ubližování nikomu a ničemu. 

Jaký je váš nejčastější projev dobré vůle?

Vzhledem k našemu konceptu je zřejmé, že se o toto snažíme každý den a to jak v práci, tak v osobním a běžném životě. Snažíme se o to, aby naše děti měly kde žít - snažíme se žít udržitelně. Každý malý krůček se počítá. Snažíme se pomáhat okolí - podporovat Zlaté české ručičky, které tvoří s láskou. Podporovat styl života, který nikomu neubližuje. Podporovat rozumné nákupy bez utrpení. A v neposlední řadě podporovat veřejné akce, které mají nějaký hlubší smysl.

Odpovídaly Kateřina Mihalíková a Kateřina Tatoušková, majitelky design shopu TaKKam

Důvod nominace

Podpora začínajících módních návrhářů v ČR

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

Zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů