Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

HELUZ cihlářský průmysl

Jan Smola

Ročník 2017

Představení nominované firmy

HELUZ není běžná firma, je mnohem víc, je rodina. Výrobě cihel se věnuje už od roku 1876. Tehdy Jan Řehoř v Dolním Bukovsku postavil první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly. Začal tím dlouhý příběh, za kterým se můžeme každý den s hrdostí ohlédnout. Tisíce lidí díky jejím výrobkům získaly nový domov, který pak díky jeho trvanlivosti a příjemnému prostředí využily další generace. Pečlivě zpracované cihly jsou tak odolné, že i přes stáří mnoha desítek let dodnes slouží k rekonstrukcím venkovních usedlostí.

Rodinnou tradici přerušil nástup komunistů, kteří v roce 1950 cihelnu zestátnili. O více než čtyřicet let později ji ale potomci zakladatelů získali zpět a vedení svěřili svému zeti Dipl.-Ing. Vladimíru Heluzovi. V porevoluční éře zažila naše firma bouřlivý rozvoj, postupně přibyly závody v Hevlíně a Libochovicích. Držet se na špičce mezi nadnárodními firmami však vyžaduje víc, než jen kupovat nejmodernější vybavení a rozšiřovat výrobu. Chce to výborný tým, který svojí prací žije. Zkrátka rodinu.

V současnosti patří společnost HELUZ mezi tři největší výrobce zdících systémů na českém trhu. To potvrzuje, že sázka na kvalitu a inovaci se vyplatila. Jako jediná z této trojice je navíc výhradně česká. Je hrdá na šikovnost svých lidí a seriózní vztahy s partnery. Podporuje český vrcholový sport. Dlouhodobě spolupracuje s oštěpařkou Bárou Špotákovou. Podporuje AKCI CIHLA, celostátní benefiční sbírkovou a osvětovou kampaň na podporu moderních sociálních služeb pro lidi s mentálním postižením pořádaná a koordinovaná organizací Portus Praha, z. ú. Pomáhá neziskovým organizacím v obcích, kde působí a aktivně přispívá k rozvoji českého technického školství.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Zpočátku jsem neměl tušení, oč se jedná. Po prostudování tohoto projektu mě zaujalo hlavně to, že se jedná o projekt podporující české společnosti. Myslím si, že je již na čase soustředit se na ryze české firmy a nejen na importované know how. Jsem rád, že se našel někdo, kdo měl odvahu se do toho pustit.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Jsem přesvědčen, že udělená nominace je jistým závazkem nejen k tomu, kdo nominuje, ale také k naší firmě a zaměstnancům. To, že si někdo všiml naší práce a snahy naplňovat sny zákazníků HELUZ, je zásluha celého kolektivu společnosti, a mě je velkou ctí tento kolektiv reprezentovat. Odmítnout nominaci bych považoval za projev neúcty vůči všem, kteří oceňují naši práci.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Nevím, jestli je možné nazvat přímo projevem dobré vůle to, že se snažím pochopit potřeby lidí ve svém okolí. Ne vždy je možné vyhovět každému požadavku, či přání, ale vždy lze nalézt kompromisní řešení akceptovatelné oběma stranami. Osobně tedy považuji právě snahu pochopit potřeby druhých a nalézt akceptovatelné řešení za svůj nejčastější projev dobré vůle.

Odpovídal Jan Smola, ředitel společnosti HELUZ

Důvod nominace

Jedná se o tradiční českou rodinnou firmu, které se věnuje výrobě cihel již od roku 1876. Firma odolává konkurenčnímu tlaku nadnárodních společností a produkuje velmi kvalitní stavební materiál z přírodních zdrojů - cihlářské hlíny. Má své vývojové centrum, kde neustále výrobky inovuje s patřičným důrazem na ekologii, ale také energetickou náročnost budov. Z cihel HELUZ lze stavět i pasivní domy bez dodatečného zateplení. Jedná se o kompletní cihelný systém, který řeší celou hrubou stavbu.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů