Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

Velebný & fam s. r. o.

František Velebný

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Jsme česká rodinná firma Velebný & fam. V roce 1990 jsme obnovili provoz a navázali na třísetletou tradici ve vyšívání a církevní výrobě, která byla přerušena v roce 1951. Nejstarší písemná zmínka o naší tradici vyšívání je z roku 1713 - Matěj Velebný z Worle (Prameny - dějiny obce Orle OA Zámrsk).

Zabýváme se všemi druhy a technikami výšivky v nejvyšší možné kvalitě a již řadu let patříme mezi přední světové výrobce v oblasti výšivky a výroby vlajek. Specializujeme se především na navrhování a výrobu slavnostních spolkových praporů a různých církevních textilií. Každé dílo je vždy navrženo zkušeným výtvarníkem a pod jeho vedením pečlivě řemeslně vyšito uměleckou vyšívačkou. Věnujeme se i odbornému restaurování vlajek a historických textilií.

Další neméně důležitou součástí naší práce je heraldická a vexilologická tvorba, kde majitel firmy Zdeněk Velebný uznávaný výtvarník, heraldik a vexilolog vytváří znaky a vlajky pro města, obce a instituce. Zdeněk Velebný tvoří i znaky osobní a rodinné. Naše firemní barvy jsou zlato-žlutá a vínová. Logo vychází z písmene V - jako Velebný, ale také zobrazuje niť provléklou očkem vyšívací jehly, která je součástí našeho loga. Logo navrhl majitel Zdeněk Velebný.

Kvalita jak vyšitá

Mapa
Firma sídlí v Pardubickém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Milé překvapení. 

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Je to určitá prestiž. 

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Pomáháme druhým v jejich snažení na cestě za úspěchem a za zdravím.

Přestože hlavním cílem každé firmy je především zisk a prosperita, snažíme se jako moderní společnost přispívat v určité míře do různých charitativních, kulturních, zájmových i sportovních aktivit v České republice.

Odpovídal František Velebný, obchodní ředitel firmy Velebný & fam.

Důvod nominace

Ojedinělá firma, ojedinělý přístup, ojedinělí lidé. U nás nemají absolutně konkurenci. Tak skromní lidé, přitom toho tolik dokázali. Nemám k nim žádný příbuzenský vztah, ani to nejsou známí. Dostala jsem se k nim, jako mediální konzultant a byla naprosto překvapena a unešena jejich přístupem, tím jak pracují, jak se chovají k zaměstnancům a především tím, co dokázali nejen u nás, ale i ve světě.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

marketingový konzultant - zajišťovala jsem propagaci do rozhlasu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů