12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Radostová & Co.

Kateřina Radostová

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Advokátní kancelář JUDr. Kateřiny Radostové poskytuje svým klientům komplexní právní služby a poradenství v mnoha oblastech práva. Dominantní specializací v portfoliu poskytovaných právních služeb je sportovní právo, které -  byť zasahuje do všech oborů obecného práva - nedá se s tímto pro svá mnoha specifika vůbec srovnávat.

Samostatně kancelář JUDr. Kateřiny Radostové funguje od března roku 2011. I když se řadí mezi mladé advokátní kanceláře, provází ji více jak 10leté zkušenosti v oboru.

Právě uvedené znalosti a praxe v oboru mají významný vliv i na další oblasti působení JUDr. Kateřiny Radostové, která se jako bývalá předsedkyně odvolací komise Fotbalové asociace České republiky aktivně podílí nejen na tvorbě obecné legislativy regulující oblast sportovního práva na úrovni České republiky, zejména fotbalu, ale rovněž usiluje o harmonizaci předpisů sportovních subjektů pohybujících se v této oblasti s právním řádem České republiky a předpisy národních a nadnárodních asociací. 

Služby advokátní kanceláře Radostová & Co. pokrývají široké spektrum vzájemně propojených specializovaných oblastí, což zajišťuje komplexní a koordinované poradenství pro klienty nejen z České republiky, ale i německým, rakouským či švýcarským společnostem.

Advokátka JUDr. Kateřina Radostová je také bývalá soudkyně, aktivní členka organizací jako je ISLA- International Sports Lawyers Association, DAV – Deutscher Anwaltverein a Arbeitsgemeninschaft fur Sportrecht, IASL – International Association of Sports Law, FAČR – Fotbalová asociace České republiky, ČSLH - Český Svaz Ledního Hokeje, Slovenská advokátní komora a rovněž přednáší na PF UK (předmět sportovní právo).

V současné době se JUDr. Kateřina Radostová aktivně podílí na řešení mezinárodní politické kauzy mezi Českou republikou a Německem v rámci strategických zásob nafty v hodnotě převyšující 1 miliardu korun, kdy německý insolvenční správce mimo jiné odmítl jejich vydání zpět na území naší republiky. Zásoby byly uskladněny v bavorském Kraillingu a po dlouhou dobu byly České republice zcela nepřístupné. Nyní se vyskladnění klíčových energetických surovin chýlí ke zdárnému konci.

Hlavními hodnotami kanceláře JUDr. Kateřiny Radostové je zejména osobní přístup ke klientovi - poskytnutí  mu nejen právní podpory, ale i naslouchání a pochopení na lidské úrovni.

JUDr. Kateřina Radostové je členkou správní rady La Sophia – obecně prospěšné činnosti a v minulosti poskytovala právní pomoc České federaci Spastic Handicap z.s.

Sportu se nevěnuje jen v rámci práva, ale má významné místo i v jejím soukromém životě. Její vášní jsou potápění, lyžování, box, tenis či golf.

Kde je vůle, je i cesta.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Byla jsem velice příjemně překvapena. Ani mne nenapadlo, že by mne mohl někdo nominovat na toto významné ocenění.

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Poté, co jsem byla nominována, domnívám se, že odmítnutí účasti, by byl projev jistého despektu, a to jak vůči ocenění samotnému, tak osobě, která mne navrhla. Nominace je pro mne velikou poctou a bude mi ctí se zúčastnit.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Snažím se každý den učinit něco dobrého nejen pro své klienty, blízké, ale i osoby, které třeba jen náhodně potkám. Někdy je to pomoc psychická, vyslechnutí, poskytnutí rady, pocitu bezpečí, zázemí, někdy materiální a finanční pomoc. Někdy postačí dobré slovo, pochvala, projev úcty nejen k práci druhých, pochopení a porozumění. Důležité je být pozitivní, mnohdy i pouze úsměv dokáže divy.

Odpovídala Kateřina Radostová, majitelka firmy Radostová & Co.

Důvod nominace

JUDr. Kateřina Radostová je v oblasti práva vyhledávanou profesionálkou. Nejen, že je odborníkem na sportovní právo, ale zásadním způsobem se v letošním a loňském roce přičinila také o návrat českých strategických zásob nafty ze skladu v bavorském Kraillingu, které byly dlouhou dobu České republice nepřístupné. Vrácen byl náklad přesahující hodnotu miliardy korun. To vše Kateřina zvládá s malým počtem zaměstnanců ve stabilním a přátelském prostředí. Je nejen vynikající manažerkou, protože po dobu 10 let, kdy její advokátní kancelář nabízí služby široké veřejnosti, stabilně prosperuje, ale je také velmi pozornou nadřízenou, která chápe potřeby vlastních zaměstnanců a pomáhá jim profesně růst a podporuje u svých zaměstnanců i mimopracovní aktivity a dává nám prostor pro vlastnil záliby, což významně přispívá k přátelskému fungování našeho týmu.Z těchto důvodu bych ji ráda nominovala na cenu ČESKÝ GOODWILL s upřímným vědomím toho, že si ji zaslouží.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů