12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Potten & Pannen - Staněk

Miloš Staněk

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Potten & Pannen – Staněk je ryze česká firma, která letos slaví již 25. výročí působení na českém trhu. Příběh dvou kamarádů se stejným příjmením, Miloše a Pavla Staňka, začal v roce 1992. Na českém trhu tehdy neexistovala příliš široká nabídka kvalitního kuchyňského nádobí a doplňků, a tak se rozhodli vybírat po celém světě produkty od tradičních, ale i inovativních výrobců a dovážet je do České republiky a později i na Slovensko.

Jasným cílem společnosti byla od počátku snaha povýšit vaření, stolování a vše, co se děje nejen v kuchyni, na výsostné umění. První prodejna byla otevřena ve Vodičkově ulici. Dnes ji najdete pod jménem Potten & Pannen – Staněk KitchenAid Concept Store & Gourmet Academy. Tento koncept navrhla před 3 lety architektka Ivana Dombková a je jediný svého druhu na světě. Součástí prodejny je škola vaření Gourmet Academy, která nabízí kurzy vaření pro dospělé i děti pod taktovkou známých šéfkuchařů. V letošním roce  prodejna zvítězila ve světovém kole soutěže GIA (Global Innovation Awards) za inovativnost a kreativitu.

V současnosti mohou zákazníci nakupovat ještě v dalších čtyřech prodejnách v Praze. Další prodejny najdete v Liberci, v Brně, v Olomouci a v Bratislavě. Kromě toho mohou z pohodlí domova nakupovat na e-shopu vasekuchyne.cz. Milovníci čajů mohou vybírat v buticích Kusmi Tea v OC Nový Smíchov a v Centru Chodov. I oni mají možnost objednávek na e-shopu www.kusmitea.cz. Aktuálně společnost zastupuje 36 značek a v minulém roce rozšířila sortiment o vybrané produkty českých výrobců, které nabízí pod vlastní značkou. Jedná se o lněné produkty společnosti H & D, prkénka z rodinného truhlářství Duspiva nebo pekáče od českého výrobce litého hliníku.

Společnost podporuje dětský domov RADOST, který vybavila kuchyňskými doplňky. Kromě toho zde pořádá kurzy vaření pod vedením známého šéfkuchaře. Několika dětem kurzy pomohly v rozhodnutí o budoucí profesi. Kromě toho společnost podporuje Nadační fond Pink Bubble. 

Naším mottem je „Umění žít všemi smysly.“ Chceme, aby byly naše produkty pro zákazníky již od nákupu zážitkem.

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Především to bylo nečekané překvapení. Pořád jsem přemýšlel a přemýšlím o tom, kdo mě nominoval.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Nominace si vážím a nechci zklamat osobu, která mě nominovala. Zároveň se mi líbí, že nominace je spontánní a není založena na výběru žádnou odbornou porotou.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

1. Pochopit přání a potřeby druhých lidí, ať už se jedná o rodinu a přátele, zaměstnance nebo v neposlední řadě naše zákazníky.

2. Neustále jít s dobou a novými trendy, ale zároveň ctít tradici.

Odpovídal Miloš Staněk, spolumajitel firmy Potten & Pannen - Staněk

Důvod nominace

Přístup k práci, firmě a zaměstnancům, čestné obchodování a vzájemná tolerance se kterou Miloš a Pavel Staňkovi již 25 let vedou svou firmu.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

rodinný příslušník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů