Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

RC Vikýrek, z.s.

Jana Kirschner Kostelniková

Ročník 2017

Představení nominované firmy

RC Vikýrek, z.s. je neziskovou organizací působící v Olomouckém kraji od roku 2005. Od svého vzniku se úzce zaměřuje na péči o děti předškolního věku. Realizuje kulturní, sportovní, vzdělávací a volnočasové aktivity pro rodiny s malými dětmi. V roce 2008 začalo RC Vikýrek, z.s. provozovat Mateřské centrum Vikýrek, které se v roce 2011 transformovalo na Rodinné centrum Vikýrek.

V dnešní době RC Vikýrek, z.s. zajišťuje komplexní služby, od předporodní péče až po aktivity připravující děti na vstup do školních institucí. Provází tak, téměř každodenně, děti i jejich rodiče prvními roky jejich společného života. Již několik let se nezaměřuje pouze na nejmenší děti, ale zasazuje se také na poli vzdělávání rodičů, které se snaží vést i k ekologickému a šetrnému přístupu v péči o dítě. Kromě pravidelného programu volnočasových aktivit pro děti od narození, tak realizuje RC Vikýrek, z.s. množství kulturních akcí zaměřených převážně na obnovu tradic, vzdělávací akce pro rodiče, sportovní klání rodinných týmů, pobytové či příměstské tábory, specifické kurzy osobnostního rozvoje a péče o děti, a mnohé další.

Cílem RC Vikýrek, z.s. je snaha dát dětem možnost prožít šťastné, plnohodnotné dětství v blízkosti rodiny a přátel. Všechny děti takové štěstí nemají, a proto se RC Vikýrek, z.s. aktivně podílí na charitativních projektech. Samostatně pak paní Jana Kirschner Kostelniková pořádá Sbírky dětského oblečení a vybavení pro osamocené matky a Sbírky novorozeneckého oblečení pro porodnická oddělení nemocnic. Více než šest let pořádá Vánoce pro děti z Dětského domova v Zábřehu na Moravě.

Děti jsou hosté, kteří hledají cestu.

Mapa
Firma sídlí v Olomouckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Opravdu velká radost!

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Z úcty k těm, kterým stálo za to nominaci podat a z úcty k Vikýrku samotnému a lidem, kteří jej denně podporují svou prací, svou přízní, partnerstvím i pomocí v různých formách. Ti všichni si, podle mne, nominaci a velké poděkování zaslouží.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

To, co může být pro mne samozřejmé, může jiný vnímat jako projev dobré vůle a naopak, proto bych odpověď nechala spíše na jiných.

Odpovídala Jana Kirschner Kostelnikova, majitelka firmy RC Vikýrek

Důvod nominace

Je jen málo lidí, kteří se sami ocitnou v likvidační a nadmíru tíživé osobní situaci, a přesto dokáží úspěšně vést svou společnost, motivovat ostatní k práci, nepolevit, nezištně pomáhat, bít se za práva ostatních a hlavně věřit, že bude líp a svou vírou inspirovat ostatní. Takovou osobou je Jana Kirschner Kostelniková a její "třetí dítě" Rodinné centrum Vikýrek z nenápadné vesničky u Šumperka. V situaci, kdy po návratu z dovolené našla svůj dům vyplavený obecní kanalizací, ve vteřině přišla s rodinou o vše, řešila skutečné existenční a téměř likvidační problémy. Nevzdala se! Našla v sobě sílu dál stát pevně v čele rodinného centra, bojovat za jeho udržení. I v nejhorších chvílích myslela více na druhé a pořádala, jako každý rok, Vánoce pro děti z Dětského domova v Zábřehu na Moravě. Nikdy nepolevila, ač sama na pokraji sil, ve své snaze být prospěšná ostatním. Vikýrek pomáhá dětem, vzdělává rodiče a prarodiče, obnovuje tradice, mezigenerační spojení v rodinách a nabízí všem, kteří mají potřebu, možnost sdílet své radosti i strasti v krásném prostředí rodinného centra, které Jana za krátkou dobu pozvedla z maličké organizace na uznávaný subjekt mezi neziskovými organizacemi Olomouckého kraje. Svou lidskostí a pozitivním přístupem inspiruje nejen své zaměstnance, kteří jí rádi stojí po boku, ale i stále rostoucí množství návštěvníků RC Vikýrek a akcí, které pro širokou veřejnost pořádá. Jestli existuje člověk, kterého je třeba si vážit pro jeho vnitřní sílu, odvahu a odhodlání, člověka, který bez ohledu na ohledy vede dál svou společnost a přitom nezapomíná na prostý fakt kým je, cítí pokoru a denně se snaží tvořit lepší svět pro naše děti, pak je to bezesporu Jana. Za to jí patří náš dík a je podle mě důležité, aby se o takovém člověku dozvěděli i ostatní. Proto jí a RC Vikýrek nominuji!

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů