12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Angel Wings Clothing s.r.o.

Rehana Ježková

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Rehana Ježková je maminkou dvou dětí. Právě po jejich narození přišel nápad, myšlenka, výzva a následně realizace. Vždy byla velmi aktivní, při mateřské studovala, vedla kroužky pro děti i přednášky a kurzy na různá témata týkající se dětí. 

Firma Angel Wings vznikla na základě její vlastní potřeby. Začala své děti nosit v šátku a zjistila, že na trhu není žádné oblečení, které by zakrylo jí i nošené dítě naráz, bylo pohodlné, praktické a ještě k tomu hezké. Začala tedy šít nejdříve pro sebe. Postupem času zjistila, že se její oblečení líbí i širokému okolí. Přijala tedy výzvu, najala první externí dílnu založila eshop a začala jej nabízet přes internet.

Zpočátku o podnikání nemohla být řeč, spíš to byl takový přivýdělek při mateřské. Neměla představu, co takové podnikání obnáší, a rozhodně si nepřipadala jako podnikatelka.

Opravdový start začal v jejím těžkém životním období, kdy se jí rozpadlo manželství, druhorozená dcerka šla do školky, zůstala sama s dvěma dětmi, o které se musela postarat. Rozhodla se postavit pevně na své nohy, začala se více finančně vzdělávat a během dvou let vybudovala firmu, která má dnes 15 zaměstnanců, prodává do 30 zemí světa, vyváží i mimo Evropu do Švýcarska, Norska, Autrálie, Nový Zéland a Kanady.

Firma Angel Wings je držitelkou mnoha ocenění z veletrhů po celém světě a Rehana Ježková je vítězkou živnostníka roku 2015.

Nejde však o typické podnikání. Prvotní myšlenka nebyla vybudovat business, ale zpříjemnit ostatním maminkám jedno z nejkrásnějších období v jejich životě. Je nádherné, že rodiče čím dál víc nosí své děti na srdci -  tělo na tělo. Oblečení, které vytvářejí šikovné ruce jejích švadlen, umožňuje rodičům tento čas trávit bez ohledu na počasí. Pohodlně, elegantně a snadno.

Rehana navíc klade důraz na velmi přátelské prostředí u ní na dílně, o svých zaměstnankyních hovoří jako o kolegyních a velmi si jich a jejich práce váží. Právě díky nim vznikají nádherné věci, právě ony jsou duší firmy, právě ony jsou těmi Andělskými křídly.

Firma Angel Wings podporuje a pravidelně přispívá na různé charitativní projekty. Velmi řeší ekologii a snaží se být maximálně „bezezbyková“. Větší odstřižky zpracovává na vedlejší produkty, některé předává místní chráněné dílně, která z nich šije hračky, a ty nejmenší, které už se nedají dále zpracovat, věnuje jiné společnosti, která je zpracovává jako náplně do boxerských pytlů.

Rehana stále vede přednášky a kurzy vázání dětí do šátku, radí ostatním začínajícím podnikatelům a lidem, který mají o podnikání zájem.

Věřím, že stojí za to budovat pevnou vazbu mezi rodiči a dětmi. Nejlépe srdce na srdci.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Byla jsem překvapená a dojatá.

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Účast v projektu je velkou výzvou, a já výzvy přijímám ráda. Navíc jde o ocenění nejen pro mě, ale pro všechny, kterých se má práce týká. Pro mé kolegyně i pro maminky, které naše oblečení nosí.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Dobrá vůle nás prováží každým okamžikem dne. Myslím si, že dobrá vůle by měla být samozřejmostí a součástí každého našeho činu.

Odpovídala Rehana Ježková, zakladatelka a jednatelka společnosti Angel Wings Clothing s.r.o.

Důvod nominace

Nominuji Rehanu Ježkovou, protože ona je mi inspirací. Je krásná, skvělá máma a zároveň úžasná podnikatelka se kterou je radost spolupracovat. Její výrobky jsou naprosto dokonalé a ovládly v podstatě celý svět a to z malého městěčka Tábora na jihu čech. A ač má práce více než dost, ještě je schopná ostatním podnikatelům podávat pomocnou ruku a být rádcem a mentorem. Děkuji Rehano

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

přítel(kyně)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů