Angel Wings Clothing s.r.o.

Rehana Ježková

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Rehana Ježková je maminkou dvou dětí. Právě po jejich narození přišel nápad, myšlenka, výzva a následně realizace. Vždy byla velmi aktivní, při mateřské studovala, vedla kroužky pro děti i přednášky a kurzy na různá témata týkající se dětí. 

Firma Angel Wings vznikla na základě její vlastní potřeby. Začala své děti nosit v šátku a zjistila, že na trhu není žádné oblečení, které by zakrylo jí i nošené dítě naráz, bylo pohodlné, praktické a ještě k tomu hezké. Začala tedy šít nejdříve pro sebe. Postupem času zjistila, že se její oblečení líbí i širokému okolí. Přijala tedy výzvu, najala první externí dílnu založila eshop a začala jej nabízet přes internet.

Zpočátku o podnikání nemohla být řeč, spíš to byl takový přivýdělek při mateřské. Neměla představu, co takové podnikání obnáší, a rozhodně si nepřipadala jako podnikatelka.

Opravdový start začal v jejím těžkém životním období, kdy se jí rozpadlo manželství, druhorozená dcerka šla do školky, zůstala sama s dvěma dětmi, o které se musela postarat. Rozhodla se postavit pevně na své nohy, začala se více finančně vzdělávat a během dvou let vybudovala firmu, která má dnes 15 zaměstnanců, prodává do 30 zemí světa, vyváží i mimo Evropu do Švýcarska, Norska, Autrálie, Nový Zéland a Kanady.

Firma Angel Wings je držitelkou mnoha ocenění z veletrhů po celém světě a Rehana Ježková je vítězkou živnostníka roku 2015.

Nejde však o typické podnikání. Prvotní myšlenka nebyla vybudovat business, ale zpříjemnit ostatním maminkám jedno z nejkrásnějších období v jejich životě. Je nádherné, že rodiče čím dál víc nosí své děti na srdci -  tělo na tělo. Oblečení, které vytvářejí šikovné ruce jejích švadlen, umožňuje rodičům tento čas trávit bez ohledu na počasí. Pohodlně, elegantně a snadno.

Rehana navíc klade důraz na velmi přátelské prostředí u ní na dílně, o svých zaměstnankyních hovoří jako o kolegyních a velmi si jich a jejich práce váží. Právě díky nim vznikají nádherné věci, právě ony jsou duší firmy, právě ony jsou těmi Andělskými křídly.

Firma Angel Wings podporuje a pravidelně přispívá na různé charitativní projekty. Velmi řeší ekologii a snaží se být maximálně „bezezbyková“. Větší odstřižky zpracovává na vedlejší produkty, některé předává místní chráněné dílně, která z nich šije hračky, a ty nejmenší, které už se nedají dále zpracovat, věnuje jiné společnosti, která je zpracovává jako náplně do boxerských pytlů.

Rehana stále vede přednášky a kurzy vázání dětí do šátku, radí ostatním začínajícím podnikatelům a lidem, který mají o podnikání zájem.

Věřím, že stojí za to budovat pevnou vazbu mezi rodiči a dětmi. Nejlépe srdce na srdci.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Byla jsem překvapená a dojatá.

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Účast v projektu je velkou výzvou, a já výzvy přijímám ráda. Navíc jde o ocenění nejen pro mě, ale pro všechny, kterých se má práce týká. Pro mé kolegyně i pro maminky, které naše oblečení nosí.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Dobrá vůle nás prováží každým okamžikem dne. Myslím si, že dobrá vůle by měla být samozřejmostí a součástí každého našeho činu.

Odpovídala Rehana Ježková, zakladatelka a jednatelka společnosti Angel Wings Clothing s.r.o.

Důvod nominace

Nominuji Rehanu Ježkovou, protože ona je mi inspirací. Je krásná, skvělá máma a zároveň úžasná podnikatelka se kterou je radost spolupracovat. Její výrobky jsou naprosto dokonalé a ovládly v podstatě celý svět a to z malého městěčka Tábora na jihu čech. A ač má práce více než dost, ještě je schopná ostatním podnikatelům podávat pomocnou ruku a být rádcem a mentorem. Děkuji Rehano

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

přítel(kyně)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů