12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Farma Jitřenka

Eva Charvátová

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Spolek Farma Jitřenka je neziskovou organizací poskytující služby v sociálně-zdravotní oblasti. Hlavní neziskovou část pomáhá dotovat zisková vedlejší činnost, kterou je zajišťování programu s koníky pro děti na rodinných a firemních akcích, pronájem prostor farmy či agroturistika.

„Jitřenka“ byla založena v roce 2004 s posláním poskytovat hipoterapii pro děti s hendikepem pod odborným dohledem, začínalo se se dvěma koňmi a dvěma dobrovolníky. Po necelém roce rozšířila „Jitřenka“ nabídku o programy pro děti i bez hendikepu a  vytvořila tak prostor k integraci. Své programy realizuje na farmě v malém údolí na okraji Plzně. Během 13 let organizace dále rozvíjí své programy, napojuje se na speciální školy a stacionáře, které se věnují vzdělávání a celodenní péči o děti s hendikepem a realizuje programy pro ně. Koníků menšího vzrůstu má „Jitřenka“ nyní 15, dobrovolníků 5, brigádníků 8, zaměstnanec 1  a nadšení a motivace velké.

Děti mají při programech na farmě příležitost trávit volný čas se zvířaty, v přírodě, se svými kamarády, rodinou a  rehabilitovat ne úplně tradiční a přesto účinnou metodou. Terapeuti a instruktoři vedou děti k vytvoření zdravého vztahu k živým tvorům a celé přírodě, děti získají zkušenosti v komunikaci se zvířaty. Realizátoři kladou důraz na to, aby bylo při společném setkávání příjemně jak dětem tak zvířatům :-).

Hlavní myšlenkou organizace je, že kůň - možnost o něj pečovat a svézt se na jeho hřbetě - je skvělý motivační faktor k rozvoji psychických, fyzických i duševních schopností dětí s hendikepy i bez nich.

Radost, kterou způsobíme druhému, má podivuhodnou vlastnost: odrazem se neoslabuje, ale vrací se k nám košatější a zářivější. (Gándhí)

Mapa
Firma sídlí v Plzeňském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Radost a vděk. 

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci přijmout?

Jsem ráda, že touto cestou mohu dát okolnímu světu vědět o tom, jakým směrem vyvíjím se svým týmem snahu. 

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Věnovat se organizaci dále, i když to vůbec není jednoduché, hlavně z finančního hlediska, prostě to nevzdat, hledat možnosti udržitelnosti.

Odpovídala Eva Charvátová, předsedkyně spolku, koordinátorka a fyzioterapeutka Farmy Jitřenka

Důvod nominace

Eva Charvátová z Farmy Jitřenka v Koterově u Plzně se se svým týmem věnuje práci se zvířaty 13 let. Za tu dobu jim rukama prošly snad stovky, snad tisíce dětí s různými handicapy. Zvířata i děti miluje a svojí práci dělá opravdu celým srdcem. Díky za všechno úsilí a snahu dělat lidi a hlavně děti spokojenější a šťastnější. Jen více takovýchto projektů!

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů