11. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2023

Hlasujte

Farma Jitřenka

Eva Charvátová

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Spolek Farma Jitřenka je neziskovou organizací poskytující služby v sociálně-zdravotní oblasti. Hlavní neziskovou část pomáhá dotovat zisková vedlejší činnost, kterou je zajišťování programu s koníky pro děti na rodinných a firemních akcích, pronájem prostor farmy či agroturistika.

„Jitřenka“ byla založena v roce 2004 s posláním poskytovat hipoterapii pro děti s hendikepem pod odborným dohledem, začínalo se se dvěma koňmi a dvěma dobrovolníky. Po necelém roce rozšířila „Jitřenka“ nabídku o programy pro děti i bez hendikepu a  vytvořila tak prostor k integraci. Své programy realizuje na farmě v malém údolí na okraji Plzně. Během 13 let organizace dále rozvíjí své programy, napojuje se na speciální školy a stacionáře, které se věnují vzdělávání a celodenní péči o děti s hendikepem a realizuje programy pro ně. Koníků menšího vzrůstu má „Jitřenka“ nyní 15, dobrovolníků 5, brigádníků 8, zaměstnanec 1  a nadšení a motivace velké.

Děti mají při programech na farmě příležitost trávit volný čas se zvířaty, v přírodě, se svými kamarády, rodinou a  rehabilitovat ne úplně tradiční a přesto účinnou metodou. Terapeuti a instruktoři vedou děti k vytvoření zdravého vztahu k živým tvorům a celé přírodě, děti získají zkušenosti v komunikaci se zvířaty. Realizátoři kladou důraz na to, aby bylo při společném setkávání příjemně jak dětem tak zvířatům :-).

Hlavní myšlenkou organizace je, že kůň - možnost o něj pečovat a svézt se na jeho hřbetě - je skvělý motivační faktor k rozvoji psychických, fyzických i duševních schopností dětí s hendikepy i bez nich.

Radost, kterou způsobíme druhému, má podivuhodnou vlastnost: odrazem se neoslabuje, ale vrací se k nám košatější a zářivější. (Gándhí)

Mapa
Firma sídlí v Plzeňském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Radost a vděk. 

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci přijmout?

Jsem ráda, že touto cestou mohu dát okolnímu světu vědět o tom, jakým směrem vyvíjím se svým týmem snahu. 

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Věnovat se organizaci dále, i když to vůbec není jednoduché, hlavně z finančního hlediska, prostě to nevzdat, hledat možnosti udržitelnosti.

Odpovídala Eva Charvátová, předsedkyně spolku, koordinátorka a fyzioterapeutka Farmy Jitřenka

Důvod nominace

Eva Charvátová z Farmy Jitřenka v Koterově u Plzně se se svým týmem věnuje práci se zvířaty 13 let. Za tu dobu jim rukama prošly snad stovky, snad tisíce dětí s různými handicapy. Zvířata i děti miluje a svojí práci dělá opravdu celým srdcem. Díky za všechno úsilí a snahu dělat lidi a hlavně děti spokojenější a šťastnější. Jen více takovýchto projektů!

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů