12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Hustopečská mandlárna

Kateřina Kopová

Ročník 2017

Představení nominované firmy

Hustopečská mandlárna s.r.o. je česká rodinná firma z Hustopečí, zabývající se prodejem originálních destilátů, likérů a výrobků z mandlí. Firma je spojena s městem Hustopeče a jeho mandloňovými sady, před pár desítkami let největšími ve střední Evropě. Na trhu je od roku 2012, od té doby se neustále rozvíjí a rozšiřuje svoji produktovou řadu. V současné době se chystá otevření kavárny a degustační místnosti.

Prvním a hlavním produktem, kvůli kterému to celé začalo, je mandlovice, destilát vysoké kvality vyrobený podle receptury bývalého správce mandloňových sadů. K té přibyly ještě likéry Hustopečská kávová mandle a Hustopečská mandlová višeň. Kromě toho firma nabízí např. mandlovou kávu, mandlovou paštiku, sušená italská rajčata s mandlemi, mandlový olej a máslo, mandlovou kosmetiku aj. Tyto produkty pro nás vyrábí malí producenti, většinou z našeho regionu, které si pečlivě vybíráme, osobně je známe a kteří ručí za kvalitu svých výrobků. Tím podporujeme malé podnikatele v okolí.

Cílem firmy je také šířit povědomí o Hustopečích a jejich mandloňových sadech, které byly na začátku 21. století na pokraji záhuby. Mandlárna se spolu s městem Hustopeče podílí na již tradičních Slavnostech vína a mandloní a vysazuje mladé mandloně, aby tyto stromy přetrvaly i budoucím generacím.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděla?

Byla jsem překvapená a samozřejmě potěšená. Komu by to neudělalo radost?

Proč jste se rozhodla Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Myslím si, že takováto nominace se prostě neodmítá. A pak bych taky nerada zklamala toho, kdo mě nominoval.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Snažím se propojovat lidi a spolupracovat co nejvíc s výrobci v regionu, kteří dělají svou práci poctivě a s nadšením. 

Odpovídala Kateřina Kopová, majitelka firmy Hustopečská mandlárna

Důvod nominace

Podpora propagace středoevropského unikátu 'mandloňové sady' a města Hustopeče. Výroba regionálních produktů podle původní receptury 'Hustopečská mandlovice' a ostatní likéry s důrazem na kvalitu.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů