Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Marlenka international

Gevorg Avetisjan

Ročník 2017

Představení nominované firmy

MARLENKA international s.r.o. je česká a rodinná společnost, založená v roce 2002 jediným majitelem společnosti, Gevorgem Avetisjanem. Od svého počátku vyrábí medové dorty a další medové dezerty podle staroarménské rodinné receptury. Základem všech výrobků jsou čistý med a kvalitní suroviny. Na počátku zaměstnával 1 zaměstnance a v současné době jich je již 245. Gevorg Avetisjan je skutečným inovátorem a průkopníkem v cukrářské výrobě, a to i v celosvětovém měřítku. Neustálý vývoj výrobních technologií, vysoce kvalitní suroviny, výroba certifikovaná dle nejpřísnějších celosvětových norem bezpečnosti pro výrobu potravin BRC a IFS, to vše je podepsáno pod jeho medovými produkty MARLENKA.

Společnost MARLENKA international s.r.o. je mladá, moderní a dynamicky se rozvíjející společnost, která od svého vzniku investuje do svého rozvoje a rozšiřování výrobních kapacit a zaměstnanosti. Svědčí o tom každoroční růst produkce (2015 – cca 5,2 mil výrobků, 2016 – 6,5 mil výrobků) a tržeb (2015 - 342 mil CZK, 2016 – 420 mil CZK). Do rozvoje firmy bude od roku 2009 do konce roku 2018 investována více než 1 miliarda CZK. Veškeré výrobní technologie jsou společnosti vyvíjeny na míru a na jejich vývoji MARLENKA aktivně spolupracuje. Na některé součásti výrobní linky má značka i vlastní patent.
 S rozvojem společnosti rostou i nároky na kvalitu, proto je jednou z hlavních firemních priorit velký důraz na hygienu výroby a kvalitu použitých surovin při výrobě. Veškeré suroviny jsou bez konzervačních látek a chemických přísad. Na to všechno dohlíží moderní interní laboratoř. Společnost je pravidelně certifikována v rámci nejpřísnějších mezinárodních potravinářských norem IFS a BRC. Opakovaně dosahuje hodnocení na nejvyšší možné úrovni. Dnes společnost MARLENKA international s.r.o. zaměstnává 245 zaměstnanců (do konce roku 2018 se plánuje navýšit zaměstnanost až na 350 zaměstnaců) a vyprodukuje téměř 7 milionů výrobků ročně. Ty, kromě Česka, vyváží do dalších 40 zemí světa. Po letech dřiny se mu podařilo z nuly vybudovat stabilní firmu, jejíž medové dorty zná v Česku snad každý. Málokdo už ale ví, že své jméno – MARLENKA – dostaly po jeho mamince a dceři, jejíž fotka je i na výrobcích.

Z V rámci rozvoje moravskoslezského regionu, především v oblasti podpory vzdělávání, připravila společnost ve spolupráci s Moravskoslezským krajem program: MARLENKA® Vzdělávání formou zábavy a hry. Společnost každoročně podporuje formou peněžitého daru kvalitu vzdělávání oboru Cukrář. Tato podpora se rozděluje mezi všech sedm škol zřizovaných Moravskoslezským krajem. Školy finanční podporu využívají na nákup učebních pomůcek vycházejících z nových trendů v oblasti cukrářské výroby nebo nového vybavení cukrářských dílen a ohodnocení nejlepších studentů. Od roku 2016 probíhá nová cukrářská soutěž MARLENKA® CUP, ve kterém studenti soutěží v přípravě medových dezertů na dané téma. Dále také poskytuje MARLENKA® výrobky pro školy, školky a zájmová sdružení.

Společnost MARLENKA international s.r.o. se zaměřuje i na finanční a produktovou podporu osobního rozvoje studentů v rámci Nadace vévody z Edinburgu DofE v České republice.

Společnost MARLENKA international s.r.o. si zakládá na odpovědném podnikání. Při rozvoji společnosti klade důraz na snižování: energetické spotřeby, hospodaření s vodou, využívá zpětnou rekuperaci, snižuje instalací moderních technologií energetickou náročnost strojů a zařízení.

Klíčem k úspěchu je, že vyrábíme od srdce a s láskou.

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Bylo to pro mě velké a milé překvapení. Nominace pro mě znamená velké ocenění.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Velmi si nominace vážím. Je to potvrzení toho, že naši práci děláme dobře, že se ubíráme dobrým směrem a že naše výrobky lidem chutnají. A také je to pro mě a celou firmu velmi příjemná zpětná vazba od veřejnosti...

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Naše výrobky vyrábíme od srdce a s láskou. Jsme rádi, že lidem chutnají a dělají radost. I proto jsme hrdí, že jsme partnery projektů, které pomáhají.

Odpovídal Gevorg Avetisjan, jednatel firmy Marlenka

Důvod nominace

Společnost Marlenka, sídlící ve Frýdku-Místku, je pro mě inspirativní v mnoha ohledech. Vážím si příběhu, který ji provází, toho, že byla vybudována od základů a nejen, že se drží, ale stále houževnatě roste. Získala si mě svým přístupem k zaměstnancům i podporou různých projektů. Neusíná na vavřínech a je milé, když přichází s inovacemi a novými výrobky, které okouzlující naše chutě. Dalším významným milníkem je pro mě jejich návštěvnické centrum, při jehož návštěvě nahlédnete přímo na výrobu a také rovnou ochutnáte.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

Znám vedení společnosti, ale také spoustu jejích spokojených zaměstnanců.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů