12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Topnatur, s.r.o.

Stanislav Pilař

Ročník 2017

Představení nominované firmy

TOPNATUR s.r.o. patří mezi největší výrobce a dodavatele doplňků stravy a produktů zdravé výživy v České republice a na Slovensku. Společnost sídlí ve vlastních výrobních, skladovacích a kancelářských prostorách ve Slušovicích. TOPNATUR s.r.o. má svou pobočku i na Slovensku, kde pod názvem TOPNATUR SLOVAKIA zajišťuje prodej a distribuci podobně jako TOPNATUR v Česku. V roce vzniku firmy, tedy v roce 1996, byla výroba a distribuce sušených rostlinných nápojů (sójové mléko, ovesné mléko, kokosové mléko apod.) jedinou náplní firmy.

Od té doby se nejen zdokonalovala a dále rozvíjela tato činnost (v roce 2000 se TOPNATUR s.r.o. stala největším výrobcem sušených mléčných směsí v ČR), ale podstatně se rozšířilo portfolio činností firmy. S postupným nárůstem obratu a velikosti firmy se rozšiřovalo i pole její působnosti. V roce 2005 vzniklo středisko TOP SUROVINY, které se zabývá dodávkou surovin pro potravinářský průmysl.

Společnost TOPNATUR s.r.o. je na trhu etablovaná více jak 20 let a svou dlouhodobou praxí dokazuje, že je lídrem v oboru zdravé výživy a nápojů. Významnou konkurenční výhodou společnosti je inovativní přístup a vlastní vývoj produktů na základě sledování celosvětových trendů v oblasti zdravé výživy a doplňků stravy.  Hlavním reprezentantem této kategorie se staly výrobky pro zdravá střeva a zažívání a tzv. zelené potraviny.

Zaměstnanci společnosti se každým dnem snaží inovovat stálý sortiment a v roce 2017 se firma chystá uvést na trh novinku v podobě probiotických funkčních kaší určených pro lidi s poruchami příjmu potravy. Změny, které v roce 2017 proběhly se dotkly i některých dalších produktů. Firma se tak více začala angažovat v produktech určených pro zvláštní výživu a snaží se dodávat to nejlepší lidem s bezlepkovou dietou, lidem s intolerancí k laktóze, veganům, vegetariánům či lidem, kteří chtějí žít zdravě.

Ruku v ruce se TOPNATUR snaží zapojovat do nejrůznějších dobročinných akcí, jako je například charitativní projekt Pomáhejme onkologii, jehož ambasadorem je Oldřich Navrátil. Získané prostředky jsou určeny na nákup přístrojového vybavení onkologického oddělené Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Společnost každoročně přispívá na tučňáky ve zlínské ZOO LEŠNÁ a na několik festivalů, které se konají po celé České republice. TOPNATUR s.r.o. se snaží také edukovat širokou veřejnost a spolupracuje s portálem Zdravá střeva, který publikuje články o rakovině tlustého střeva, potížích s trávením a dalšími problémy, které mapují každodenní problémy obyvatelstva.

Žij a nech žít.

Mapa
Firma sídlí ve Zlínském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Jsem člověk, který se těší z každého životního okamžiku. Takže bych nejspíš tento pocit popsal jako směsici štěstí, překvapení, radosti a také trochu strachu z toho, co se nyní ode mě bude očekávat. Je to velká zodpovědnost a já jsem nesmírně hrdý na tuto poctu.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Již několik let (už si ani nepamatuji, kolik to přesně je) se snažím oceňovat všechnu tu krásu kolem sebe, snažím se být lepším člověkem a budovat něco, na co by mohly být hrdé další generace a samozřejmě něco, co bych mohl předat svým dětem. Vážím si všech ocenění v každé životní roli, kterou mám tu čest hrát. Ať už jako tatínek, dědeček, majitel úspěšné společnosti, šéf, tak jako manžel a přítel. Ocenění na poli pracovním není pro mne tak časté a o to více mne těší, že je to právě díky mé snaze inovovat ve společnosti TOPNATUR.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Zajímavá otázka. Rád bych začal příběhem ze svého života. Skoro každý víkend schovávám svým vnoučatům, stejně jako ve hře Ostrov pokladů, sladkosti na zahradě, jejíž údržba je mým každodenním koníčkem. Projev dobré vůle je pro mne nespíš ten, že mě to i po několika letech stále baví :-D V práci je to nejspíš můj každodenní zájem o blaho zaměstnanců, benevolentnost, loajálnost a pochopení každé životní situace, do které se mí zaměstnanci, přátelé i ti nejbližší dostanou. Všechno zlé je pro něco dobré a nic není tak horké, jak se uvaří. Jsem hrdý na to, co jsme vybudovali a každý z mých lidí ví, že kdykoliv může přijít a společně najdeme řešení.

Odpovídal Stanislav Pilař, majitel společnosti TOPNATUR

Důvod nominace

Pan Stanislav Pilař je zakladatel firmy, která výrazně inovuje a přináší na český trh originální, neobvyklé a užitečné potravinové doplňky pro zdravý život.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů