Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

STAP a.s. - PAN DAVID SKLENÁŘ

Ročník 2013

Představení nominované firmy

Vítěz kategorie TRADICE Českého Goodwillu 2013: Umění českých tkalců vyniklo zejména ve speciálním odvětví textilního průmyslu při tkané výrobě stuh a úzkých textilií. Tomuto tkalcovskému řemeslu se nejvíce dařilo v severních, pohraničních oblastech českých zemí, kde docházelo k přirozenému propojení původních generací zkušených německých a českých tkalců.

V tomto období –20. a30. letech 19. století – se postupně z malých soukromých dílen začaly spojováním vytvářet velké firmy. Základní výrobní sortiment tehdy tvořily tradiční prvky lidové kultury zhmotněné do podoby žakárských zdobících stuh. Postupně se tento sortiment výroby rozšiřoval. V roce 1948 pak vznikla spojením několika samostatných subjektů firma STAP, a to zejména firma Staude & Schorisch, zal. v roce 1803, Franz Josef Richter, zal. v roce1840 afirma Petters & Kumpf, zal. v roce 1902.

V současné době patří naše společnost se svými 235 zaměstnanci mezi největší evropské výrobce elastických, neelastických stuhařských výrobků a zdrhovadel. Vyrábíme na nejmodernějších stavech firmy Jakob Müller ve 2 závodech, a to ve Vilémově, kde je současně sídlo společnosti, a ve Velkém Šenově. Celková kapacita výroby je přes 200 mil. metrů za rok.

Mezi naše klienty patří zejména firmy v automobilovém, elektrotechnickém, stavebním, oděvním a obuvnickém průmyslu, zdravotnictví a velkoobchody textilní galanterie. V současné době jsme jedna z posledních firem v Evropě, vyrábějící klasické žakarové stuhy, určené zejména pro lidové kroje, či jiné dekorativní účely.

Naše výrobky prodáváme do celé Evropské unie a ostatních evropských států, dále pak do USA, jižní Ameriky, Japonska a Ruska.

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

Byli jsme samozřejmě velmi překvapeni, protože si nevybavujeme, že jsme udělali něco tak závažného, že by nás někdo nominoval na tuto cenu.

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Přijali jsme nominaci kvůli člověku, který nás na tuto cenu nominoval.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Zasílání našich výrobků do dětských domovů a škol zdarma.

Důvod nominace

Spolehlivost a kvalita výrobků i obchodních vztahů; významný zaměstnavatel v kraji.

Nominační kategorie

Tradice
Inovace
Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů