12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Advantage Consulting, s.r.o. – Olga HYKLOVÁ

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Advantage Consulting, s.r.o. je největší česká personální agentura v oblasti náboru zaměstnanců. Na trhu působíme již od roku 2002, po celé ČR máme síť 7 regionálních poboček a dále 6 oborových divizí, které se specializují na vyhledávání odborníků z dané oblasti. Každý rok pomůžeme najít zaměstnání více než 3000 lidem. Podporujeme zaměstnávání hendikepovaných. Jdeme příkladem. Sami zaměstnáváme nevidomé kolegy. Dáváme jim příležitost.

V souladu s filozofií sociálně odpovědné firmy podporujeme děti z dětských domovů, prostřednictvím workshopů jim pomáháme připravit se na reálný vstup do života. Radíme, jak se úspěšně prezentovat na pracovním pohovoru, pomáháme s výběrem a doporučením pracovního uplatnění, poskytneme podporu a péči v začátcích zaměstnání. Mladí lidé, kteří musejí v 18 letech opustit dětský domov, zpravidla nejsou připraveni na reálné životní situace. Za své společensky prospěšné aktivity získala Advantage Consulting v roce 2015 ocenění TOP Odpovědná firma.

Seznamte se s hodnotami, které vyznává firma Advantage Consulting ve videu (otevře se v novém okně po kliknutí na obrázek).

"Překážky jsou věci, které uvidíte, když odhlédnete od svého cíle." Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Olga HYKLOVÁ, majitelka společnosti Advantage Consulting

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Radost a hrdost, nominace je pro mne zároveň projevem důvěry a to zavazuje.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Vážím si této nominace, beru ji velmi zodpovědně. Zároveň zde vidím možnost zviditelnit naši práci, projekt Děti dětem, který má celospolečenský dopad.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Podporuji děti z dětských domovů. V letošním roce jsme připravili zcela unikátní literární projekt „Děti dětem“, kterým dáváme dětem šanci projevit se, možnost poznat svou kreativitu a ubezpečit je, že se o jejich životní zážitky a literární dílka někdo zajímá. Výstupem tohoto projektu je kniha – PŘÍBĚHY HRDINŮ, která obsahuje 19 fantasy příběhů, které psaly samy děti. V dětech se podařilo vytvořit motivaci do dalších aktivit a získat pocit, že mohou v životě uspět.

Důvod nominace

Chtěla bych nominovat p. Olgu Hyklovou, která vybudovala a řídí největší ryze českou personální agenturu zaměřenou na nábor lidí (recruitment). Advantage Consulting působí na trhu již 14 let, má 7 poboček po celé ČR a 6 oborových divizí, které se specializují na vyhledávání odborníků ze specializovaných oblastí. Roční tržby přesáhly v roce 2015 90 mil. Kč. Každoročně pomůže najít práci několika tisícům lidí. Do práce personální agentury zavedla inovativní metody, jako součást CV uvádíme úspěchy našich kandidátů, v ČR se totiž lidé velmi podceňují a neumí se pochválit. Zaměstnává více než 100 pracovníků, včetně hendikepovaných nevidomých kolegů, za což získala ocenění Stejná šance, Top Odpovědná firma roku 2014 a 2015, TOP 100 českých firem a Ocenění českých podnikatelek.

Pro motivaci zaměstnanců vybudovala systém benefitů, snaží se o neustálé zlepšování rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem každého zaměstnance a podporuje skloubení práce žen s malými dětmi.

Dlouhodobě podporuje děti z dětských domovů. Pomáhá jim pochopit fungování pracovního trhu a začlenit se do společnosti. K projektům zaměřeným právě na tyto děti patří i unikátní literární projekt Děti dětem, kterým upozorňuje na nadání a talent dětí z dětských domovů, čímž je podporuje v jejich dalším rozvoji. V rámci tohoto projektu oslovila dětské domovy, nabídla dětem stát se na chvíli spisovateli. Nejlepší zaslané povídky byly potisknuty v knize fantasy povídek – Příběhy hrdinů. Vydáním knihy děti získaly pocit, že mohou v životě uspět, což je pro ně obrovskou motivací do dalších aktivit. Všichni autoři povídek, získali navíc notebook, který jim napomůže k jejich dalšímu literárnímu rozvoji.

P. Hyklová razí heslo, že \\\"Překážky jsou věci, které uvidíte, když odhlédnete od svého cíle\\\", znamená to, že se soustřeďuje na cíl a ne na překážky, ty překonáváme tak, jak přicházejí.

Přes všechny aktivity, které má, dokáže být vždy příjemná, usměvavá a velmi motivující.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů