Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

EDUARD - MODEL ACCESSORIES, spol. s r.o. – Vladimír ŠULC

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Společnost Eduard Model Accessories sro vznikla v roce 1992 transformací firmy Eduard-Ctirad Kuřák, založené v roce 1990 pěti společníky: Ctiradem Kuřákem, Vladimírem Šulcem, Stanislavem Motlem, Karlem Pádárem a Milošem Žihlou. Ve sklepě mosteckého činžáku začali v roce 1990 s produkcí doplňkových dílů pro plastikové modely.

V roce 1993 rozšířil Eduard sortiment o plastikové modely letadel. Ve stejném roce se výroba poprvé stěhovala do větších prostor a společnost pořizovala první profesionální výrobní zařízení a rozšiřovala své prodejní aktivity nejen na domácím trhu, ale také na exportních trzích v Evropě, Americe a Asii.

Sortiment se postupně a systematicky rozšiřoval, dnes společnost nabízí nejširší sortiment doplňkových dílů pro plastikové modely letadel, bojové techniky, lodí a automobilů na světě a významně ovlivňuje vývoj ve svém oboru. Plastikové modely produkované Eduardem jsou vysoce hodnoceny, firma patří mezi nejoblíbenější a nejlépe hodnocené firmy v oboru. 80% produkce firmy míří na exportní trhy, především do USA, EU a Japonska. Eduard také úzce spolupracuje s většinou dalších firem v oboru, pro řadu z nich dodává komponenty pro jejich výrobky.

Firma disponuje řadou unikátních technologií a znalostí jejích zaměstnanců, které jí pomáhají udržet kvalitu produkce na vysoké úrovni. Eduard je známý i svým neotřelým přístupem k propagaci svých výrobků. Každoročně rovněž pořádá modelářskou výstavu E-day v Praze, v jejímž rámci  podporuje a sponzoruje Mistrovství ČR v plastikovém modelářství.

Tempo inovací je v Eduardu vysoké, každý měsíc uvádí na trh kolem padesáti nových sad doplňků pro plastikové modely a v průměru čtyři stavebnice letadel. Eduard je držitelem desítek ocenění ze zahraničních výstav a veletrhů. Kromě toho je firma pyšná na stabilní kolektiv zaměstnanců s velmi nízkou fluktuací. Společnost stále pokračuje v inovacích výrobního zařízení a technologických postupů, které jí pomáhají udržet kvalitu produkce na nejvyšší světové úrovni. Se stovkou spolupracovníků, tisíci rozličných doplňkových sad a stokami plastikových stavebnic v sortimentu urazila společnost za 25 let své existence velký kus cesty z panelákového sklepa na světovou oborovou špičku, a v tomto duchu bude pokračovat nadále. Společnost stále vedou jako jednatelé tři z původních pěti zakladatelů, Vladimír Šulc, Stanislav Motl a Karel Pádár.

Firma sídlí v Ústeckém kraji

NEBÁT SE A MAKAT

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Vladimír ŠULC, jednatel firmy Eduard

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

rozpaky

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Proč ne.  Ještě nikdy jsme se žádné takové soutěže neúčastnili.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Podporujeme akce v našem oboru po celém světě, podporujeme mistrovství ČR dospělých i dětí, dětské kroužky… a staráme se o naše lidi.

Důvod nominace

protože V.Šulc s kamarádem firmu v roce 1990 vydupali ze země a dnes firma patří mezi špičku v oboru nejen u nás ale i ve světě, za to že komunikuje se zákazníky přímo na soutěžích, výstavách, na diskuzních fórech a dokáže i upravit, předělat stavebnici modelu dle kritiky a přípomínek kolikrát i velmi malé části modelářů povětšinou z ČR a věřte že modeláři jsou velmi nároční zákazníci ! To vám ostatně p.Šulc potvrdí pokud nominaci přijme, těch důvodů by bylo více, ale tyhle jsou asi nejdůležitější.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

Zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů