Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

SOME CZ, s.r.o. – Bohumil STIBAL

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Stálé rozšiřování služeb, vycházení vstříc potřebám klienta a orientace na budoucnost. To je základní filozofie, na jejímž základě vybudoval Bohumil Stibal společnost SOME CZ. Portfolio služeb firmy SOME CZ zahrnuje balící služby a kompletaci, logistiku a skladování, správu a údržbu budov, ale také elektromontážní práce či zámečnickou výrobu.

Firma SOME CZ má své výrobní prostory ve středočeské obci Všeradice, kde je rovněž významným zaměstnavatelem. Největším lákadlem obce je v současnosti areál Zámecký dvůr, který Bohumil Stibal v roce 2008 koupil od restituentky ve velice zchátralém stavu a postupně jej rekonstruuje. V zámeckém areálu se dnes nachází například muzeum a galerie známé místní rodačky Magdaleny Dobromily Rettigové, od jejíhož narození právě letos uplynulo 230 let a na jejíž počest se zde pravidelně konají kuchařské slavnosti, letos proběhne již 9. ročník. Firma je také jedním z hlavních pořadatelů mezinárodního ART sympozia, které letos mělo již 11. ročník.

Ve čtyřhektarovém areálu Zámeckého dvora je celkem osm objektů. Nachází se zde restaurace, ubytovací zařízení, minigolfové hřiště či víceúčelové sportovní hřiště. Od roku 2013 zahájil v areálu výrobu také minipivovar Všerad, kdy uvařil svoji první  slavnostní várku, a to světlý speciál 14%. Tím byla obnovena tradice vaření piva ve Všeradicích, neboť v kronikách se dočteme, že rod Schwarzenbergů vařící pivo měl ve zdejším pivovaře výstav cca 200hl ročně.

K vaření všeradického piva se používají zásadně české suroviny - humnový slad, chmel z oblasti Žatecka a české kvasnice. Piva se vaří klasickým dekokčním způsobem s následnou technologií spodního, či svrchního kvašení. Piva nejsou filtrovaná ani pasterizovaná. Pivovar má kapacitu cca 500 hl piva ročně.

Firma sídlí ve Středočeském kraji

Ani den bez práce.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Bohumil Stibal, jednatel firmy SOME CZ

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL dozvěděl/a?

Mé pocity byly velice rozporuplné, protože nemám pocit, že bych učinil něco mimořádného, co by zasluhovalo nějaké ocenění. Nicméně si toho velice vážím.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění ČESKÝ GOODWILL přijmout?

Nominaci jsem přijal proto, že se našel někdo, kdo mě nominoval za zámek, který je mojí srdeční záležitostí.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Rád podporuji společenské akce a rozvoj kultury a zachování tradic. Věnuji se také pomoci českým krajanům v rumunském Banátu.

Důvod nominace

Bohumila Stibala si vážím a nominuji ho, protože:
a) byl mnoho let neuvolněným starostou obce Všeradice a nejvíce se zasloužil o její rozvoj a rozkvět
b) zavedl mnohé kulturní akce pro obyvatele z širokého okolí
c) vždy vystupuje skromně a s pokorou k okolí
d) vybudoval velmi úspěšnou firmu
e) vybudoval muzeum Magdaleny Dobromily Rettigové a minipivovar s parkem a areálem pro děti i rodiče
f) je velmi pracovitý, poctivý a férový
g) velmi si ho vážím proto, jaký je

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

absolvent studia na LIGS University, přítel

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů