Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Flowmon Networks a.s. – Rostislav VOCILKA

Ročník 2016

Představení nominované firmy

Společnost Flowmon Networks pomáhá firmám spravovat a chránit jejich IT prostředí prostřednictvím pokročilé technologie monitorování a analýzy chování počítačových sítí. Díky řešení Flowmon získávají IT profesionálové po celém světě kontrolu nad síťovým provozem, zvyšují výkonnost aplikací a chrání své systémy před moderními kybernetickými hrozbami, které obchází tradiční zabezpečení.

Společnost byla založena v roce 2007 jako technologický start-up s původním názvem INVEA-TECH. Cílem bylo realizovat transfer technologií s brněnskými univerzitami a sdružením CESNET. Za deset let se Rostislavu Vocilkovi podařilo ze start-upu o dvou lidech vybudovat celosvětově fungující a prosperující firmu, jejíž název se v roce 2015 změnil na Flowmon Networks. Díky vlastnímu vývoji a výzkumu, partnerství s univerzitami a světovými technologickými lídry, jako jsou Cisco, IBM nebo Check Point, je Flowmon Networks jedna z nejrychleji rostoucích technologických firem v odvětví, což potvrzuje i žebříček Deloitte Technology Fast 50 CE, do kterého je opakovaně zařazována.

Jako jedné z mála českých firem v historii se Flowmon Networks podařilo dostat do reportu agentury Gartner, největší výzkumné a analytické společnosti v oboru IT na světě. Jedná se o metu, které se snaží dosáhnout technologické firmy po celém světě a lze ji přirovnat k ocenění michelinskou hvězdou v gastronomii. Mezi budoucí cíle společnosti patří posílení internacionalizace firmy a pozice na trzích jako je Německo, Polsko, Benelux, Japonsko, a také vstup na nové trhy.

Firma sídlí v Jihomoravském kraji

Srovnávejte se s těmi nejlepšími na světě. A snažte se je překonat.

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá Rostislav VOCILKA, ředitel firmy Flowmon Networks

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl/a?

Nominace pochopitelně potěší. Přece jenom, ve Flowmonu jsem už 10 let, a tak se nabízí často používané, nadsazené, ale v mnoha ohledech pravdivé tvrzení, že je to takové moje další dítě. Jsem rád, že se nám daří proniknout i do ocenění, jako je Český Goodwill, i přesto, že naše technologie není tolik na očích.

Proč jste se rozhodl/a Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Tady asi nebylo o čem uvažovat. Mám za to, že aktivit, které oceňují tuzemské podnikání a přitom je primárně nezajímají mega-čísla ve výsledovkách, u nás zase tolik není. Jsem rád, že existuje soutěž, která bere v potaz také jakousi přidanou hodnotu firmy, ať už se ta realizuje v jejím přístupu k podnikání a hodnotách, přínosu pro region nebo právě šíření dobrého jména českých podniků v zahraničí.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Pokud ze zaměstnanců dolujeme maximum, pak to ohodnotíme firemními benefity.

Navíc podporujeme dary hendikepované a zájmové sportovní aktivity.

Otevřenost a férovost v konkurenčním podnikání považuji za samozřejmost.

Důvod nominace

Příběh společnosti Flowmon Networks je dobrým příkladem transformace výsledků akademického výzkumu ve funkční, celosvětově působící společnost. Jejím zakladatelům se podařilo uchopit technologii, která byla ve své době teprve v počátcích, a prosadit se s ní na velmi náročném trhu IT. A to navíc v konkurenci velkých amerických firem. Flowmon Networks vyznává lokální patriotismus, přispívá k šíření dobrého jména českého IT v zahraničí a zároveň se její představitelé dělí o dobré i špatné zkušenosti se začínajícími podnikateli.

Na rozdíl od jiných technologických společností, které se rozšiřují pomocí externích investic a jejich cílem je akvizice, Flowmon Networks zůstává vlastněn původními majiteli, kteří zastávají zásady trvale udržitelného byznysu a postupného rozvoje z vygenerovaných prostředků. Kvůli svému přístupu k hospodaření firma získala ve skóringovém modelu poradenské agentury Bisnode rating AAA a zařadila se mezi skupinu nejstabilnějších podniků v České republice

Společnost pravidelně přichází s technickými inovacemi svých produktů, na kterých spolupracuje s vědci ze sdružení CESNET. Ty se jí navíc daří uvádět na trh dříve, než konkurenci. Například v roce 2015 jako první na světě nabídla zákazníkům zařízení pro monitorování vysokorychlostních, tzv. 100G sítí. Díky důrazu na neustálé zlepšování svých produktů se Flowmon Networks udržuje mezi špičkou na poli monitorování sítí a jejich zabezpečení proti kybernetickým hrozbám. Za přístup k inovacím se společnosti dostalo pozornosti několika tuzemských i zahraničních soutěží a výběrů (NEJinovátor Jihomoravského kraje, Inovace roku 2015, Deloitte Technology Fast 50, Red Herring Top 100 a další).

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů